درنگ : آیا می‎دانستید شکل دست دادن، لباس پوشیدن، فرم دادن به مو و … می‎تواند خصوصیات اخلاقی شما را توصیف کند؟ متخصصان رفتارشناسی در این باره تحقیقاتی داشتند که نتایج آن به شرح زیر است:

دستمال توالت

اگر قرار باشد شما دستمال توالت را در جایگاهش نصب کنید، طوری نصب می‏‌کنید که سر دستمال که قرار است مورد استفاده قرار گیرد به سمت دیوار باشد یا به سمت شما؟ اگر جواب به سمت خودتان است شما فردی سلطه‎طلب، نافذ و حاکم و در غیر این صورت مطیع و فروتن هستید.

انتخاب کفش

افرادی که پوشیدن کفش‎های راحت را به کفش‎های زیبا ترجیح می‎دهند دوست‏‌داشتنی و مطلوب‎تر هستند، کسانی که بیشتر به زیبایی اهمیت می‌‎دهند صبور هستند، کسانی هم که کفش‎های تمیز و مرتب می‎پوشند افرادی قابل اعتماد هستند.

راه رفتن

اگر شما هنگام راه رفتن سینه‌ها را به سمت جلو و شانه‎ها را به سمت عقب می‏‌دهید و سرتان را مانند سیاستمداران بالا می‎گیرید افرادی شوخ، کاریزماتیک و انعطاف‎پذیر از نظر اجتماعی هستید. اگر بیشتر وزنتان را روی پاها می‎اندازید بیش از کارتان به زندگی شخصیتان اهمیت می‎دهید. اگر هنگام راه رفتن بیشتر وزن را به پاشنه پا می‌دهید و روی انگشتان فشاری نمی‎آورید و به زمین نگاه می‏‌کنید بسیار مودب هستید.

دست دادن

کسانی که محکم دست می‌دهند افرادی احساسی و مثبت اندیش هستند، افرادی که نرم و لطیف دست می‎دهند معمولا خجالتی هستند.

غذا خوردن

کسانی که آرام و کند غذا می‎خورند کسانی هستند که دوست دارند کنترل را در دست داشته باشند، کسانی که سریع می‏‌خورند انگیزه زیادی دارند و صبر زیادی ندارند. کسانی که دوست دارند غذاهای جدید را هم امتحان کنند کسانی هستند که اهل ریسک هستند. کسانی هم که برخی خوراکی‌های یک غذا در بشقابشان را جدا می‎کنند کسانی هستند که به جزئیات اهمیت زیادی می‌دهند.