درنگ: اگر دوست دارید قبل از مرگ از برخی نقاط مختلف دنیا دیدن کنید، بهتر است شروعتان با لیست زیر باشد.

ونیز

جالب است بدانید افرادی که این شهر را دیده‌اند نظراتی مشابه درباره آن دارند. ونیز زیباترین شهر دنیاست. تنها شهری که می‌توان آن را منحصر به فرد نامید. هر ساختمانش یک اثر هنری است و در سراسر شهر زیبایی‌های زیادی برای تماشا وجود دارد. اولین بار که این شهر را ببینید مطمئنا نفستان بند می‌آید و با مظره‌ای جادویی رو به رو می‌شوید. اگر شهرهای دیگر شهر هستند، منصفانه نیست به ونیز هم بگوییم شهر. ونیز جایی است که شبیه به هیچ جایی نیست. هیچ جایی نمی‌تواند با آن مقایسه شود.

پاریس

رودخانه‌ها و پل‌های روی آن، بلوارهای بزرگ، میدان‌های دیدنی، منظره‌های جادویی و خیابان‌های دیدنی. این‌ها همه در پاریس دیده می‌شود و چیزهایی است که این شهر را از دیگر شهرها جدا کرده است. همه پایتخت‌های اروپا سعی کرده‌اند که چنین مواردی را داشته باشند، اما مطمئن باشید موارد ذکر شده را فقط در پاریس می‌توانید ببینید. فقط روی صندلی یک کافه که در پیاده‌رو خیابان قرار داده شده بنشینید و از قاب چشمتان از مناظر لذت ببرید.

پراگ

به پراگ شهر هزار مناره هم می‌گویند. این شهر فضای مناسبی دارد و قدمت تاریخی‌اش زیاد است. روی رودخانه ولاتوا پل‌های زیبایی دارد، زیباترینشان هم پل چارلز است. جاذبه دیگر آن میدان «اولد تاورن» است. کوچه‌های سنگ‌فرش شده و خیابان‌های زیبا. کمتر شهر دیگری را می‌توان دید که زیبایی پراگ را داشته باشد.

لیسبون

این شهر روی تپه‌هایی واقع شده و تا نزدیکی رودخانه «تاگوس» هم کشیده شده است. این شهر یکی از شهرهایی است که بیشترین مناظر دیدنی را در دنیا دارد. هر طرف که سرتان را بچرخانید با منظره‌ای زیبا مواجه می‌شوید و رنگ‌های زنده در آن را می‌بینید. خانه‌های این شهر روی تپه واقع شده‌اند و تراس‌های تک تکشان منظره‌ای زیبا به صاحب خانه هدیه می‌دهد. در واقع این شهر جوی دارد که در حال حاضر در بسیاری از شهرها گم شده است. ساختمان‌هایش رنگ‌های زیبا دارند و در کنار هم قرار گرفتنشان هم به زیباتر شدن منظره‌اش کمک کرده است.

ریودوژانیرو

بعضی‌ها هستند که می‌گویند خدا دنیا را در ۶ روز خلق کرده و روز هفتم را به ریودوژانیرو اختصاص داده است. این شهر در هر زمینه‌ای از نظر مناظر دیدنی بهترین در دنیا را دارد. از بالای کوه‌های سوگارلوف می‌توان به خوبی زیباترین شهر جهان را مشاهده کرد. سرسبز بودن و تلفیق آن با ساختمان‌های مدرن دیدی لاکچری ارائه می‎دهد و این مناظر وقتی زیباتر می‌شود که در کنار آبی فوق‌العاده و بی‌نظیر اقیانوس هم قرار گیرد. ساحل‌های ماسه‌ای با منظره چشم نواز از دیگر جاذبه‌های این شهر است.