درنگ : حتما شما هم شنیده‏‌اید که می‎گویند هرکس برای موفق شدن باید شغل و حرفه‎ای را دنبال کند که به آن علاقه دارد. اما شاید برایتان سخت باشد متوجه شوید حرفه مورد علاقه شما چیست. با پرسیدن سوالاتی از خودتان می‏‌توانید متوجه شوید که علاقه شما به چه شغلی است.

به چه کسی حسودی می‏‌کنید؟ | این خصوصیت منفی است، اما می‌‏توان طور دیگری به آن نگاه کرد. وقتی به کسی حسودی می‌‏کنید یعنی دوست دارید جای او باشید.

اگر پول زیادی به شما بدهند تا مدرک بگیرید کدام رشته را انتخاب می‏‌کنید؟ | شاید این که تا به حال به درس خواندن فکر نکردید دلیلش این باشد که پول نداشتید. حالا فکر کنید پول دارید که حتی گران‏ترین رشته‎ها را بخوانید. کدام رشته را انتخاب می‏‌کنید؟

۳ الگوی اول شما در زندگی چه کسانی هستند؟ | هر انسانی در زندگی الگوهایی دارد. توجه به آن‌ها نشان می‎دهد شما دوست دارید چه شرایطی داشته باشید و حرفه و وضعیتتان چطور باشد.

از ۳ دوست نزدیک بپرسید چه خصوصیت‎هایی مخصوص شما هستند؟ | معمولا دیگران درباره ما چیزهایی می‎دانند که شاید خودمان ندانیم و دانستن این موضوعات کمک می‎کند تا متوجه شویم چه خصوصیاتی داریم که برای چه کارهایی مناسب هستند.

اگر ۲ میلیارد پول در بانک داشته باشید چه می‏‌کنید؟ | اولین مانع برای داشتن شغل جدید مشکل مالی است. حال فکر کنید نیاز مالی ندارید، چه کاری راه خواهید انداخت؟ این همان کاری است که آن را دوست دارید، چون دیگر انقدر پول دارید که به پول آن فکر نکنید و به لذت بردن از کار فکر کنید.