درنگ: بسیاری از افراد با مشکل شوره مو درگیر هستند و هر روشی را برای برطرف کردن آن به کار بردند اما جوابی نگرفتند. در این مطلب به مواردی اشاره می‏کنیم که بتوانید با بکار بردن آن از با شوره سر خداحافظی کنید.

آسپرین

آسپرین حاوی سالیسلیک اسید است که محتوی اصلی شامپوهای ضدشوره است. دو قرص آسپرین را به خوبی پودر کرده و با شامپو مخلوط کنید و موهایتان را با آن شستشو دهید.

جوش شیرین

بعد از این که سرتان را با شامپو شستشو دادید با مخلوطی از آب و جوش شیرین موها را بشویید و آبکشی کنید و دیگر شامپو نزنید تا موها خشک شوند.

سرکه سیب

سرکه سیب برای از بین بردن شوره سر عالی است. باید سر را با آن شسته و آبکشی کنید. سرکه سیب خاصیت اسیدی دارد و همین موضوع باعث از بین رفتن شوره می‎شود. باید به مقدار مساوی با آب مخلوط شود.

دهانشویه

برای درمان شوره سر بعد از این که سرتان را به شامپو شستشو دادید دهانشویه حاوی الکل هم موها را آبکشی نمایید و بعد آن را خشک کنید. دهانشویه محتویاتی دارد که شدیدا با شوره مبارزه می‏کند.

سیر

سیر شدیدا آنتی میکروب است و به همین دلیل خواص زیادی دارد. برای از بین بردن شوره سر هم باید یک سیر را فشرده و له کنید و آن را به موها و کف سرتان بمالید. کافی است موی آن را تحمل کنید. یک راه دیگر هم مخطول کردنش با عسل و مالیدنش به کف سر است.