درنگ: در خانه‌های ایرانی حتی آن‌هایی که کمدهای زیادی هم دارند، معمولا داخل کمدها نامرتب است و همه ساکنین خانه از کمبود جای کافی برای وسایلشان ناراضی‌اند. در این مطلب اما بررسی می‌کنیم که معمولا کمدها هر چند وقت باید مرتب و تمیز شوند اما چطور؟

دو بار مرتب کردن در سال

معمولا خوب است که کمدها را حداقل دو بار در سال مرتب کنیم و با این کار این شانس را پیدا کنیم که لباس‌هایی که به هر دلیل کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند را از کمد خارج کرده و فضای بیشتری برای خودمان ایجاد کنیم.

چوب لباسی فلزی

حتما همه شما کمدهای کوچک را از نزدیک دیده‌اید. برای داشتن فضای بیشتر در این کمدها شدیدا توصیه می‌شود که از چوب لباسی‌های فلزی به جای پلاستیکی و چوبی استفاده شود. با این چوب لباسی‌ها احتمال افتادن لباس‌ها هم کمتر می‌شود.

مرتب‌سازی بر اساس رنگ

همیشه سعی کنید لباس‌ها را بر اساس نوع (مثل آستین بلند یا آستین کوتاه) و این که چه رنگی دارند مرتب کنید. مطمئن باشید با این کار موقع انتخاب لباس کمتر ریخت و پاش می‌کنید.

پاکیزگی لباس‌ها

مطمئن شوید لباس‌هایی که در کمد یا کشو قرار می‌دهید شسته شده یا تمیز هستند و به خوبی تا شده‌اند. بهتر است روی آن‌ها لک یا کثیفی نباشد تا اگر برای بیرون رفتن لباستان را انتخاب کردید شوکه نشوید.

لباس‌های خارج از فصل

وقتی زمستان یا تابستان تمام می‌شوند، لباس‌هایی که دیگر آن‌‎ها را نمی‌پوشید را از کمد خارج کنید و در جایی دیگر نگه دارید. با این کار هم فضای بیشتری در کمدتان خواهید داشت و هم مطمئن باشید وقتی بعد از مدتی که لباس‌هایتان را می‌بینید خیلی از داشتنشان خوشحال می‌شوید.