درنگ: این که گفته می‌شود رابطه جنسی برای افرادی ۵۰ تا ۶۰ ساله هستند لذت‌‎بخش نیست، اصلا درست نیست. هرچند ممکن است شرایط برای رابطه جنسی در این سنین با رابطه‌‏ای که افراد در سنین پایین‎تر دارند مشابه نباشد اما مطمئن باشید به همان اندازه لذت‏بخش است.

پروفسور پپر شوارتز متخصص جامعه‎شناس دانشگاه واشنگتن و نویسنده چندین کتاب درباره روابط جنسی زوج‌‏ها توصیه‎هایی دارد. او معتقد است در این سن ارضا شدن شاید بیشتر زمان بخواهد، اما دلیل نمی‌‏شود که تسلیم شوید و دیگر امتحان نکنید. مواردی وجود دارند که رعایت آن‌ها باعث می‌‏شود داشتن رابطه جنسی در سنین بالا لذت‎بخش باشد. در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‎کنیم:

کاهش مصرف الکل و دخانیات
نوشیدن مشروبات الکلی و استعمال دخانیات جدی‎ترین دشمنان سلامت جنسی افراد هستند. دلیلش هم این است که باعث نازک‎تر و بسته شدن رگ‎های می‌‏شود، مخصوصا در آلت‎تناسلی.

ورزش کردن
ورزش کردن باعث می‌‏شود گردش خون در بدن انسان به بهترین شکل انجام شود و تحقیقات نشان داده افرادی که ۳ یا ۴ جلسه در هفته تمرین می‌‏کنند رابطه جنسی بهتری دارند.

تداوم
وقتی در این سن رابطه جنسی موفق داشتید، سعی کنید آن را به طور مداوم انجام دهید. شاید برای دفعات اول رسیدن به ارگاسم سخت باشد اما مطمئنا برای دفعات بعد انجام این کار راحت‎تر خواهد بود.

شام رومانتیک
اگر تصمیم دارید شبی رویایی داشته باشید طبیعی است که به شامی رومانتیک هم فکر کنید. اما فراموش نکنید که فاصله کوتاه خوردن شام با برقراری ارتباط جنسی می‌‏تواند مشکلاتی برای رسیدن به ارگاسم حتی در جوانان ایجاد کند. دلیلش هم این است که بعد از خوردن شام معمولا کمی افت فشار خون به وجود خواهد آمد.

تغییر روش
با تغییر سن، روش‎‏های برقراری ارتباط جنسی افراد هم تغییر می‎کند. سعی کنید برای داشتن رابطه‌‏ای لذت‎بخش از روش‎های جدید استفاده کنید و سعی کنید کارهایی انجام دهید که قبلا انجام نمی‎دادید.