درنگ: بسیاری از افراد بیشتر زمانشان را در محیط کار می‎گذرانند که محیطی سربسته است. بعد از آن هم به خانه باز می‎گردند و برای استراحت تلویزیون تماشا می‌کنند، یعنی باز هم در محیطی مسقف. اما دانشمندان معتقدند گذراندن زمان بیش از اندازه در محیط‌های مسقف مناسب نیستند و برای سلامتی ضرر دارند. رفتن به پیک‎نیک، مسافرت، مراکز خرید، سینما و …. می‎تواند برای افراد بسیار مفید باشد. در زیر به برخی از فواید آن اشاره می‏‌کنیم.

تقویت حافظه کوتاه مدت

چندین تحقیق نشان دادند قدم زدن در پارک‌ها می‎تواند باعث تقویت حافظه کوتاه مدت شود. در تحقیقی از دانشگاه میشیگان از ۴۰ نفر تست گرفته شد. بعد از آن ۲۰ نفر در جنگل و ۲۰ نفر در خیابانی در شهر پیاده روی کردند و دوباره تست دادند. نتیجه آن شد که کسانی که در جنگل و بین درختان پیاده روی کرده بودند ۲۰ درصد عملکردی بهتر داشتند.

ضد استرس

بیرون بودن باعث کاهش استرس می‌‏شود. یک تحقیق نشان داده دانش آموزان مدرسه‌ای که برای مدت دو شب در جنگل مستقر شده و تفریح کردند به نسبت دیگر دانش آموزان آن مدرسه نتایج بهتری در آزمون‌ها کسب کردند.

رفع خستگی

همه ما این احساس را داشته‌ایم که گاهی به نظرمان آمده مغزمان متوقف می‌‏شود. به این موضوع خستگی ذهنی می‌‎گویند و بهترین راه برای رفع آن حضور برای مدتی در طبیعت است. طبق بررسی‎ها حتی در شرایطی غیر از این هم حضور در طبیعت باعث آرامش ذهن می‎شود.

مبارزه با افسردگی

افسردگی و استرس مسائلی هستند که با بیرون رفتن به حداقل می‌‏رسند. در واقع حضور در محیط باز بیرون از خانه برای سلامت ذهن بسیار مفید است. طبق بررسی‌ها رفتن به دل طبیعت برای تغییر وضعیت هر انسانی مفید است.

افزایش قدرت تمرکز

قدم زدن در محیط‌های آرام باعث می‎شود تمرکز بیشتری داشته باشید. هرچند گاهی قدم زدن در خیابان هم روی بعضی افراد تاثیر مثبت دارد. به طور کل حضور مداوم در محیط‌های مسقف قدرت تمرکز افراد را کاهش می‎دهد.