به گزارش درنگ، اگر بخواهید بهترین استفاده را از آپارتمان‌ها و فضاهای کوچک ببرید، مطمئنا باید مسیری که دیگران در این باره رفته‌اند را مورد بررسی قرار دهید و بدون شک استفاده از ایده‌های خودتان آسان نخواهد بود. اما در زیر به برخی از موارد اشاره می‌کنیم که می‌تواند مفید باشد:

بهترین استفاده از آشپزخانه‌های کوچک

گاهی در خانه‌ها، آشپزخانه‌ها قسمتی هستند که کمترین توجه به آن‌ها شده و از فضای آن‌ها کاسته شده تا به قسمت‌‎های دیگر خانه اضافه شود، در حالی که خانم خانه‌دار بیشتر زمانش را در آشپزخانه سپری می‌کند و مطمئنا باید فضایی مناسب برای کار کردن در اختیار داشته باشد. برای این منظور باید از هر میلیمتر فضا استفاده کرد. بهترین روش این است که کابینت‌ها کاملا سفارشی باشند، حتی اگر قرار است در بخش‌هایی کوچک‌تر از حد استاندارد باشند. با این روش می‌توان از فضای زیر آن و بخش رویی آن استفاده بهینه کرد.

استفاده از فضای زیر پنجره

وقتی در حال چیدن مبلمان و وسایل منزل هستید، معمولا از دیوارها برای شکل دادن به چیدمانمان استفاده می‌کنیم و معمولا فضای زیر پنجره را نادیده می‌گیریم. اما اگر بخواهید نهایت استفاده را از فضا ببرید، باید از آن قسمت هم استفاده کرد. قراردادن مبل در زیر پنجره حتی کمک می‌کند که فضای نشستن هم نورانی‌تر باشد.

استفاده از دیوارهای پیش ساخته

داخل اتاق‌های کوچک نیاز به کمد یا گنجه دارید؟ چطور است از فضای اتاق کناری استفاده کنید؟ این کاری است که بسیاری از طراحان سرشناس دنیا آن را امتحان کرده‌اند. می‌توان با اضافه کردن دیوار پیش ساخته و خراب کردن بخشی از دیوار قبلی فضای مناسب را ایجاد کرد. با این کار کناره‌هایی هم برای مبل شما ایجاد می‌شود که فضا را قشنگ‌تر می‌کند.

خانه‌ای رمزآلود با دیوار کاذب

گاهی می‌شود با ساخت یک شومینه، کاری کرد تا از فضاهای به وجود آمده دیگر برای اقداماتی جدید استفاده کرد. مثلا از فضای ایجاد شده می‌توان برای ساخت یک کتابخانه و در زیر آن ایجاد فضایی برای تلویزیون استفاده کرد. با کمی خلاقیت و استفاده از ریل‌ها و لولاها همچنین می‌توان کار کرد که کتابخانه بسته شود و زمانی که آن را بازی می‌کنیم تلویزیون کمی جلوتر بیاید و برای استفاده آماده باشد.

اضافه‌کاری‌های لوکس

شاید تصور این که یک اتاق کمد نداشته باشد سخت باشد، اما به راحتی می‌توان برای کوچکترین اتاق‌ها هم کمد ایجاد کرد. لزوما نباید برای سخت کمد از چوب یا فلز استفاده شود. گاهی می‌توان گوشه‌ای از اتاق را با یک ریل و یک پرده تبدیل به یک کمد کرد. از نمای به وجود آمده هم نترسید، می‌توان با استفاده از وسایل زیبا و با استفاده از چوب پرده و پرده لوکس منظره‌ای زیبا ایجاد کرد.