درنگ: یکی از معمول‌ترین مشکلات این روزهای ما خستگی است. حتی بسیاری از بیماری‌ها هم در نتیجه خستگی به وجود می‌آیند. اولین چیزی که به ذهن هرکسی می‌رسد آزمایش خون است. اما به ندرت چیزی را نشان می‌دهد. به نظر برای این موضوع باید بیشتر به سبک زندگی دقت کرد. هرچند با حجم کار هر روز ما نباید خیلی متعجب باشیم که خسته هستیم. فشاری که زندگی هر روز به ما وارد می‌کند می‌تواند یکی از عوامل خستگی باشد. خستگی البته نشانه‌ای است که بدنتان از آن طریق به شما هشدار می‌دهد که بیشتر مراقب خودتان باشید.

کم خونی

کاهش تولید گلبول‌های قرمز یا تولید گلبول‌های قرمز ناقص یعنی زمانی که بدن تعداد خیلی کمی سلول خونی تولید می‌کند و یا سلول‌های خونی نمی توانند به درستی کار کنند مبتلا به کم خونی می‌شویم. یکی دیگر از دلایل کم خونی کمبود آهن خون است. آهن برای سلول‌های قرمز خون لازم است. ویتامین ب ۱۲ هم یکی از مواردی است که برای تولید سلول قرمز در خون لازم است.

کم کاری تیروئید

تشخیص کم کاری تیروئید آسان نیست چون خیلی‌ها به آن دچارند. شاید احساس کنید حتی با خوابیدن هم خسته هستید و بدنتان سرحال نمی‌شود. شاید وزنتان زیاد شود آن هم در حالی که وعده غذایی‌تان سنگین نیست. گاهی پوست هم شدیدا خشک می‌شود. در این شرایط معمولا احساس سرما وجود دارد.

پرکاری تیروئید

پرکاری تیروئید باعث می‌شود شما احساس تند و تیز بودن داشته باشید، اما با این حال باز هم احساس خستگی دارید. عرق کردن از دیگر نشانه‌های این موضوع است. پرکاری تیروئید می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات بینایی هم بشود.

خستگی مزمن

تشخیص این مشکل سخت است. چون خیلی از افراد خستگی زیاد را طبیعی می‌دانند. اما خستگی مزمن معمولا بیش از ۴ ماه طول می‌کشد. دلایل مختلفی هم می‌تواند داشته باشد، از نقص سیستم ایمنی بدن گرفته تا عفونت در خون و گاهی هم مشکلات ژنتیکی. هنوز این زمینه جای تحقیق زیادی برای پزشکان دارد.

دلایل دیگر خستگی

مدیتیشن هم گاهی باعث می‌شود شما احساس خستگی کنید.

بسیاری از بیماری‎ها مانند مشکلات قلبی، دیابت و … در نتیجه خستگی هستند.

برای مبتلا نشدن به خستگی زیاد بهتر است بررسی دقیق‌تری روی سبک زندگی‌تان داشته باشید.