درنگ : یک متخصص روانشناسی و رابطه بین زوجین معتقد است بیشتر بحث‎هایی که بین زن و شوهرها به وجود می‎آید موضوعات مشترکی دارند و در نتیجه با دانستن آنها احتمال بروز درگیری و به وجود آمدن مشکل کاهش پیدا می‎کند. البته که با دانستن این موارد باید سیاست لازم برای مطرح نشدن این مباحث اجرا شود.

پول

پول یکی از اصلی‎ترین دلایل درگیری بین زوجین است. جای تعجب هم ندارد، بیشتر خانواده‎ها با درآمدی کمتر از چیزی که برای گذراندن زندگی لازم است، زندگی می‎کنند. البته بعضی هم پول دارند و باز هم سردرگمند. به هر حال مدیریت کردن مسائل مالی یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از درگیریست.

صمیمیت

مخصوصا اگر چندین سال است که با هم هستید، یا حتی چند دهه، این شرایط پیش می‌آید که احساس می‏‌کنید از تنها بودنتان با هم به اندازه کافی لذت نمی‎برید. مخصوصا وقتی زیر یک سقف هستید این احساس به وجود می‎آید که به اندازه کافی زمان دو نفره داشته‎اید. اما این که زمانی را صمیمانه در کنار هم نگذرانید برایتان مشکل‎ساز می‌‏شود.

تنهایی

همیشه در رابطه‌ها افراد نیاز دارند زمانی را به تنهایی بگذرانند. خوب است که هر یک از زوجین دوست‌های خودشان را داشته باشند و به مواردی بیرون از رابطه دو نفره‏‎شان هم اهمیت بدهند. نیاز به همسری دارید که این را درک کرده و از این ایده استقبال کند.

احساسات

همیشه باید در رابطه احساساتتان را کنترل کنید. وقتی صحبت زوجین از احساساتشان به نتیجه نرسد و نتوانند احساساتشان را به دیگری انتقال دهند، مشکل به وجود خواهد آمد، مخصوصا اگر این موضوع چندین بار تکرار شود. درک نکردن احساسات باعث زیاد شدن سوء تفاهم‌ها در زندگی می‎‏شود.

وظایف

تقسیم کردن وظایف در خانه مانند شستن ظرف‌ها، بیرون گذاشتن زباله‌ها، تمیز کردن خانه و آشپزخانه و … همیشه برای زوجین کار آسانی نیست. بهتر است لیستی از وظایف مربوط به خانه تهیه شود تا هرکس بداند کدام کارها را به عهده بگیرد.