درنگ: فرزندان شما اخلاق‎هایی دارند که شاید از نظر شما بد باشد اما جالب است بدانید که برای سلامتی‎شان مفید است. در زیر به برخی از این اخلاق‎ها اشاره می‎کنیم.

پستونک

بسیاری از والدین وقتی می‎خواهند به فرزندشان پستونک بدهند نگرانند چون می‌‏ترسند مبادا نتوانند به راحتی آن را از او پس بگیرند. اما طبق آخرین تحقیقات دانشمندان آمریکایی این که بچه‎ها پستونک بمکند باعث جلوگیری از سندروم مرگ ناگهانی نوزاد می‎شود.

شستشوی دست

بچه‎ها بسیاری از وسایل را لمس می‎کنند. به همین دلیل والدین باید مدام دست‎هایشان را بشویند. اما شستن دست باعث از بین رفتن باکتری‎های معمولی روی دست می‎شود که مانع عفونت می‏‌شود.

بازی‎های کامپیوتری

بیشتر والدین با بازی‎های کامپیوتری مشکل دارند و معتقدند زیاد بازی کردن آن‎ها باعث بروز مشکل عدم تمرکز و البته مشکلات بینایی می‎شود. اما این بازی‎ها آنقدر هم بد نیستند. پژوهشگران معتقدند بازی‎های کامپیوتری می‎توانند هماهنگی بین دست و چشم را بالا ببرند.

سهیم نشدن

بچه‎ها معمولا دوست ندارند اسباب بازی‎هایشان را با کسی تقسیم کنند یا حتی غذایشان را. والدین هم معمولا آن‎ها را به انجام ندادن این کار تشویق می‌‏کنند در حالی که این کار اشتباه است. انجام این کار از سوی بچه‌ها باعث می‌‏شود در حفظ دارایی‏شان بیشتر احتیاط به خرج دهند.

فوت کردن در نی

تقریبا همه بچه‎ها در زندگی‏شان حداقل یک بار این کار را کرده‎اند. وقتی نوشیدنی در اختیار دارند و می‎‏توانند آن را با نی بنوشند به جای مکیدن نی، فوت کردن در آن را هم امتحان می‎کنند، عمدتا هم خوششان می‎آید و این کار را تکرار می‎کنند. این کار باعث می‎شود عضلات فک و دهانشان قوی‎تر شود.