درنگ: تا به حال از خودتان سوال کردید که آیا همه توانتان را برای پیشگیری از ابتلا به سرطان به کار گرفته‌‎اید یا نه؟ در زیر توصیه‌هایی داریم تا از ابتلا به یکی از سرطان‌هایی که زنان به آن مبتلا می‌شوند جلوگیری کنیم.

مصرف آسپیرین

مصرف روزانه دوز پایینی از آسپیرین فواید زیادی برای سلامتی دارد. اما تازه‌ترین تحقیقات نشان داده خوردن هفته‌ای ۳ قرص آسپیرین بچه مانع از ابتلا به سرطان پستان می‌شود.

مصرف نکردن الکل

خانم‌هایی که ۱۴ بار یا بیش از آن در هفته نوشیدنی الکلی می‌نوشند در معرض ابتلا به سرطان پستان هستند.

قرص‌های هورمونی

خیلی‌ها فکر می‌کنند قرص‌هایی که هورمون‌های بانوان را تنظیم می‌کنند مناسب هستند، اما تحقیقات نشان داده که شاید بهتر باشد زندگی چرخه طبیعی خودش را حفظ کند و قرصی به این منظور خورده نشود. این قرص‌ها یکی از دلایل ابتلا به سرطان پستان هستند.

طبیعت

همه ما میل به رفتن به طبیعت داریم. با انجام این کار از آلودگی‌های هوا دور می‎شویم و هوای تازه‌تر تنفس می‎کنیم. آلودگی هوا یکی از دلایل اصلی ابتلا به سرطان پستان است. به نظر می‌رسد با توجه به شرایط هوا در تهران و آلودگی هوا در بیشتر روزهای سال، خانم‌های تهرانی بسیار باید مراقب بوده و سعی کنند از آلودگی دور باشند.

نشستن

همه می‎دانند که استعمال دخانیات ضرر دارد. اما می‎دانستید محققان متوجه شدند که نشستن بیش از اندازه از آن هم بدتر است؟ در واقع نداشتن تحرک و فعالیت و نشستن بیش از اندازه یکی از دلایل ابتلا به سرطان پستان است.