درنگ: طبق آمار بسیاری از مرگ‌های تصادفی مربوط به کودکان ۱ تا ۴ سال به خاطر غرق شدن است و با آمدن فصل گرما مطمئنا استفاده خانواده‌ها از استخر و دریا بیشتر خواهد شد. اما در زیر توصیه‌هایی برای والدین داریم تا هنگام آبتنی بهتر از فرزندانشان مراقبت کنند.

اهمیت ورود به آب

به فرزندتان بیاموزید که قبل از ورود به آب باید مواردی را انجام دهد. مثل پوشیدن مایو، زدن ضدآفتاب و … این کار باعث می‌شود بچه بداند همین طور به راحتی نمی‎توان داخل آب پرید و با این کار کمتر پیش می‌آید که فرزندتان بدون اطلاع شما به آب برود.

اجازه گرفتن

به فرزندتان بگویید حتما باید قبل از ورود به آب به شما اطلاع داده یا از شما اجازه بگیرد. با این کار می‌توانید ورود و خروجش داخل آب را چک کنید.

استفاده نکردن از وسایل شنا

جلیقه‌های نجات برای ماندن بچه‌ها روی آب طراحی شدند، اما در آب‌های آزاد مانند دریا و اقیانوس کاربردی ندارند. این ابزار به فرزندتان اعتماد به نفس بی‌دلیل می‌دهد و ریسک غرق شدن را زیاد می‌کند.

باز بودن چشم

به فرزندانتان بیاموزید که می‌توانند زیر آب چشم‌هایشان را باز کنند. این طور دیگر مانند کورها نخواهند بود و تا حدودی خودشان می‌توانند از خودشان مراقبت کنند و به دیواره‌ها یا افراد دیگر در استخر نخورند.

دوری از ترس

اجازه ندهید ترس شما مانع شود که فرزندتان شنا یاد بگیرد. مثلا اگر صورتش به کناره‌ها و کف استخر برخورد کرد و خیلی نگران شدید این نگرانی را بروز ندهید تا ترس به او منتقل نشود. خودتان را ریلکس نشان دهید تا او هم اعتماد به نفس داشته باشد.