درنگ : حتما شما هم از افرادی هستید که به نظافت منزل، خصوصا آشپزخانه اهمیتی ویژه می‎دهید؛ اما لازم است بدانید آشپزخانه و تمیز کردن آن قوانین خاص خودش را دارد و هنگام نظافت این قسمت از خانه باید نهایت دقت را به خرج دهید. در زیر توصیه‏هایی برای شما درباره تمیز کردن آشپزخانه داریم.

نادیده گرفتن دستگیره‌ها و کلیدها

دسته فریزر، یخچال، ماکروفر و … یکی از آلوده‏ترین قسمت‏هاست، همچنین کلیدهای روی وسایل الکترونیکی آشپزخانه، پس هنگام تمیز کردن هرگز آن‌ها را فراموش نکنید.

سینک آشپزخانه

در سینک آشپزخانه حتی بیشتر از کاسه توالت باکتری ایکولی وجود دارد. این موضوع توسط تحقیقات ثابت شده. محیط تاریک و نمناک سینک شرایط را برای رشد این باکتری فراهم می‏کند.

قهوه‏جوش و چای‎ساز

این‎ها وسایلی هستند که احتمالا بیشتر از تمیز کردنشان آن‌ها را استفاده می‏کنید. اما باید بدانید این وسایل هم در داخل و هم بیرون بسیار آلوده و پر از باکتری و جرم هستند. پس باید مدام تمیز شوند.

چاقوهای تیز

چاقوهای تیز، مخصوصا آن‌هایی که دسته‎های چوبی دارند، نباید در ماشین ظرفشویی قرار گیرند. با هر بار قرار دادن آن‌ها در ظرفشویی سنشان سال‌ها کم شده و کند می‏شوند. همچنین آلودگی‌های روی دسته چوبی هرگز از بین نرفته و به دیگر ظرف‌ها منتقل می‌شوند.

ماشین ظرفشویی

از آنجایی که ماشین ظرفشویی کارش را به خوبی انجام می‌‎دهد و شما از ظرف‎های شسته شده در آن لذت می‏برید، ممکن است فکر کنید داخل خود این ماشین نیازی به شستن ندارد، اما کاملا در اشتباه هستید و باید مدام داخل آن را تمیز کنید.