درنگ : معمولا افراد بعد از این که از مسافرت بازمی‏گردند برنامه خاصی ندارند و ساعاتی را به سردرگمی می‏‌گذرانند. اما اموری هستند که در این شرایط نباید اصلا انجام داد که در این مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

بازگشت بدون برنامه

وقتی بعد از تعطیلات پشت میز کار می‏‌نشینید سردرگم هستید، به نظرتان کاری برای انجام دادن ندارید، اما باید لیستی از کارهایی که باید انجام دهید از قبل از سفر آماده کنید.

شروع ملایم

مطمئنا وقتی از سفر و تعطیلات برمی‎گردید به این راحتی نمی‌‏توانید به شدت قبل کار کنید و در نتیجه شاید از این بابت خودتان را سرزنش کنید. اما بهتر است آرام آرام به شرایط کار سخت بازگردید و اگر روزهای اول کمی بی حوصله بودید نگران نباشید.

شرایط عادی

بعد از این که مدتی خوش گذرانده‏ اید سخت است که کار کنید و این امری طبیعی برای همه افراد است. طبیعی هم هست و راه حل دارد. راهش این است که در روزهای اول کار برای خودتان کمی تفریح فراهم کنید، کمی بیشتر از قبل. برای مثال با همکارتان یک قهوه یا چای بنوشید.

فرار از روزمرگی

بازگشت از سفر و زنگ تفریحی که داشتید را فرصتی مناسب بدانید برای تغییر دادن برخی مسائل. اگر مشکلاتی در کارتان داشتید و خودتان آن را می‏‌دانستید سعی کند بعد از تعصیلات‌تان آن را برطرف کنید.

شب‌بیداری

وقتی از سفر بازمی‏‌گردید تا صبح و طبق عادت زمانی که در سفر بودید بیدار نمانید. این کار را برای شما سخت‏‌تر می‏‌کند. بهتر است وسایل کار را از قبل از رفتن به سفر آماده کنید.

  ۵ اقدام مهم قبل از سفر کردن با ماشین شخصی
  اینفوگرافیک | دور دنیا با ۸۰ روش | چقدر زمان دارید ؛ وسیله سفرتان را انتخاب کنید