درنگ: گاهی برای تزئین و دکور خانه جزئیات و مسائل خیلی کوچک به قدری اهمیت دارند که فکرش را هم نمی‌کنید. در این مطلب برای شما توصیه‌هایی داریم که می‎توانید با رعایت آن‌ها به سالن خانه‌تان جلوه‎ای دوستانه‌تر بدهید.

سادگی
همیشه سعی کنید مقدار وسایل موجود در خانه بیش از اندازه نباشند. این که ساده باشند زیبایی خاصی به خانه می‌دهند. مثل رنگ سفید یا کرم ساده برای دیوارها و مبلمان ساده و بدون طرح و شکل خاص روی پارچه‎ها.

نمایشگاه کوچک
اگر چندین عکس دارید که دوست دارید آن‌ها را به نمایش بگذارید برایتان خبر خوشی داریم. می‎توانید قسمتی از دیوار خانه را به عکس‌هایتان اختصاص دهید و آن قسمت که البته نباید خیلی بزرگ باشد را به عکس‌های بزرگ و کوچک اختصاص دهند.

کلکسیون
بد نیست اگر به چیز خاصی علاقه دارید که قابلیت تزئین خانه را دارد، قسمتی از خانه را به کلکسیون آن چیز اختصاص دهید. برای مثال اگر به گل و گیاه علاقه دارید یک گوشه از خانه را با آن پر کنید. یا حتی ظروف خاص یا انواع لیوان‌ها.

کاغذ دیواری
خوب است که در خانه یک قسمت با دیگر قسمت‌ها متفاوت باشد. نیاز نیست کل اتاق را تغییر دهید. برای مثال یک قسمت را کاغذ دیواری کنید و تزئین آن قسمت را با دیگر قسمت‌ها متفاوت کنید. برای مثال وسایل آن قسمت بهتر است به رنگ کاغذ دیواری باشد.

شومینه
معمولا شومینه‌ها با وسایلی پر می‎شوند که در خانه همه افراد شبیه به هم هستند. بهتر است ایده‎ای هنری داشته باشید. در فصول گرما که از آن استفاده نمی‎کنید می‎توانید برای مثال داخل آن را متفاوت پر کنید، مثلا با گیاه بامبو.