درنگ : افراد بسیاری توانسته‎اند از شبکه‏های اجتماعی کسب درآمد کنند و این موضوع برای عمده مردم غیر قابل باور است. اما بررسی خصوصیات مشترک افرادی که توانستند شبکه اجتماعی فعال و موفقی داشته باشند، برای مثال اینستاگرام، نشان می‎دهد که همه قوانین خاصی را رعایت کردند. در زیر به این قوانین که به بهبود وضعیت شبکه‎‏های اجتماعی افراد کمک می‎کند، اشاره می‏کنیم:

هشتگ

همیشه از هشتگ‎ها استفاده کنید. استفاده از آن‌ها زمان زیادی نمی‎خواهد، اما به افزایش فالوورها کمک زیادی می‎کند. هرچه فالوور بیشتر باشد درآمد از راه آگهی بیشتر است.

کامنت‌ها

سعی کنید به کامنت‎های مردم تا حد امکان پاسخ دهید. بسیاری فکر می‌کنند بهتر است اگر پاسخ هیچ کس داده نشود، اما این طور نیست و وقتی پاسخ می‏دهید نشان می‎دهید که واقعی هستید.

نظم

بهتر است برای انتشار عکس‌‎ها برنامه داشته باشید. هم موضوعشان جذاب و مربوط به هم باشد و هم برای هر کدام قاب و چارچوبی مشخص با اشکال شبیه به هم داشته باشید تا صفحه شما نامرتب نباشد.

قیمت مناسب

اگر می‎خواهید تبلیغات اینستاگرامی داشته باشید قیمت را منصفانه تعیین کنید. اگر قیمت شما خیلی زیاد باشد رفته رفته از یاد می‏روید و اگر ارزان باشد پیشنهاداتان زیاد نخواهد بود.

کیفیت

قبل از این که پستی را منتشر کنید به این فکر کنید که واقعا این پستی که می‎خواهید در صفحه‏‎تان قرار دهید برای کسی اهمیت دارد یا نه؟ کسی از دیدن و خواندن آن لذت می‏برد یا نه؟ این یعنی باید محتوای شما با کیفیت باشد.