درنگ : خانه خریدن یکی از سخت‌ترین کارها مخصوصا در شرایط فعلی اقتصادی است اما برای انجام آن برنامه ریزی لازم است. اقداماتی وجود دارد که انجام دادن آن‌ها کمک می‌کند زودتر به این هدف برسیم که در زیر به آن‌ها اشاره می‎کنیم:

فروختن برخی از وسایل

یکی از کارهای مهم این است که با فروش برخی از وسایل این امکان را فراهم کنید تا وسایلتان در خانه کوچکتر جا شود و هم پول به دست آورید تا کمکی به خودتان کرده باشید.

تعیین هدف

باید تعیین کنید که برای مثال تا دو سال دیگر چقدر پول نیاز دارید، بعد مشخص می‏‌شود که روزانه چقدر پول باید پس‌انداز کنید. با این شرایط هر روز می‌دانید چقدر پول نیاز دارید.

راه‌اندازی یک بیزینس

وقتی قرار باشد بیزینسی راه‌اندازی کنید باید به چند گزینه دقت کنید. بعد از تصمیم‌گیری و شروع باید نهایت سعی خود را بکنید تا درآمد خوبی داشته باشید و پول پس‌انداز کنید. فراموش نکنید حتی کارهای ساده هم می‎تواند در کنار حرفه خودتان به سریع‎تر جمع شدن پول کمک کند.

پس‌انداز خودکار

بهتر است در بانک حسابی باز کنید که وقتی پول را به آن واریز می‎کنید امکان برداشت تا سررسیدن موعدی خاص وجود نداشته باشد و وقتی هم می‌خواهید پول را برداشت کنید سودی به آن تعلق گرفته باشد.

صرفه‌جویی

از زمانی که تصمیم می‎گیرید خانه بخرید باید همه تلاشتان را بکنید تا مخارج اضافی زندگی را کاهش دهید. برای مثال اگر هر روز با سرویس‌های آژانس اینترنتی به محل کارتان می‎روید، از این به بعد با اتوبوس و مترو بروید و پول بیشتری پس‌انداز کنید.