درنگ: چطور می‌‏توانیم هر سفری را به یک تجربه برای تغییر زندگی تغییر دهیم؟ سامانتا براون یک گردشگر است که ۱۷ سال مشغول گردش در دنیا است. او تجاربش را به شکل زیر در اختیار عموم گذاشته است.

سفر کننده باشید؛ نه توریست

سعی کنید مراکز دیدنی، خرید، خوردن و … را پیدا کنید. کاری کنید که این احساس به شما دست بدهد که در آن محل زندگی می‏‌کنید نه این که برای تفریح به آنجا رفته‎اید. اجازه دهید به هر سمتی که باد می‌وزد بروید.

ستاره‎های آسمان را بشمارید نه فضای مجازی را

همه وقت کافی ندارند و دوست دارند از زمانشان به بهترین شکل بهره ببرند. این بستگی به نوع سفر دارد. تحقیقات آنلاین درباره هتل و مقاصد و … باید قبل از سفر انجام شود نه در طول سفر. سعی کنید از روزهایتان لذت ببرید و وقتی را صرف آنلاین بودن نکنید.

قدم بزنید، قدم بزنید، باز هم قدم بزنید

در سفر کفش راحت به پا داشته باشید. بله، همه کفش‌های زیبا را دوست دارند، اما برای سفر راحتی مهم‎تر است. بهترین لباس‎ها را برای مهمانی نگه دارید نه سفر. بهترین راه گردش در سفر قدم زدن است. تا می‏‌توانید با پای پیاده گردش کنید.

آینده را نفس بکشید؛ از گذشته درس بگیرید

یکی از جاهایی که من دیدم برلین بود. خیلی از شهرها آنقدر پیشرفته هستند که شما را یاد آینده می‎اندازند. فراموش نکنید که مخصوصا درباره چنین شهرهایی خوب است که گذشته‎شان را بدانید. برای مثال همین برلین گذشته‌‎ای تاریخی دارد.

جایی بروید که محلی‎ها می‏‌روند

یکی از کارهایی که برای سفر بسیار مهم است این است که جاهایی که محلی‌‎ها می‎روند را پیدا کنید و آنجا بروید. بسیاری از مراکز تفریحی و دیدنی در اینترنت قابل پیدا کردن هستند، اما خیلی جاها هستند که فقط محلی‎ها می‏‌روند و باید درباره‌‎اش از خودشان بپرسید.