درنگ: این که پدر و مادرها برای فرزندانشان وقت بگذارند و زمانی را صرف صحبت و بازی با فرزندان کنند یک موضوع است و این که این وقت گذاشتن چقدر کیفیت داشته باشد بحثی دیگر. در زیر به مواردی اشاره می‎کنیم که به شما کمک می‎کند تا به بهترین شکل با فرزندتان وقت بگذرانید.

قدم زدن

ساعات قبل از خوابیدن زمان مناسبی است. اگر فرزندتان به سنی رسیده که بتواند راه برود بهتر است لباستان را بپوشید و کمی بیرون از خانه قدم بزنید.

شام دور هم

یکی از عواملی که خانواده را دور هم جمع می‏‌کند شام خوردن است. در این زمان معمولا والدین از سر کار بازگشته‎اند و زمان مناسبی در اختیار دارند. بهتر است خوردن پیتزا، قهوه، میوه یا هرچیزی را بهانه کنید و برای مدتی دور هم نشسته و گپ بزنید.

حل مشکلات

باید توجه زیادی به فرزندتان داشته باشید. اگر سن او کم است هنگام بازی کردن و اگر سن بیشتری دارد در مشکلات بیرون و درس و محل کار به او کمک کنید تا آن‎ها را حل کند.

همبازی شدن با کودکان

شما قبل از پدر و مادر بودن باید دوست خوبی برای فرزندانتان باشید و این دوستی از سنین کم با بازی کردن با آن‎ها به وجود می‏‌آید و تا مراحل بعدی زندگی هم ادامه پیدا می‎کند.

بستنی و ذرت

خوب است تفریحاتتان را شبیه به فرزندانتان کنید، با او بستنی بخورید، ذرت بخورید و فیلم ببینید، همراهی برای جوانی‎ها و کودکی‎هایش باشید.