درنگ : کلمه «خوش‎شانس» کلمه‎ای است که همه ما آن را شنیده‌ایم اما شاید هیچ وقت زمانی را صرف تحلیل این کلمه نکرده باشیم. آیا چیزی به اسم شانس وجود دارد یا هرچه هست به خاطر تلاش خود انسان‌هاست؟ چه شانس وجود داشته باشد چه نه، مواردی هستند که با انجامش شما مطمئنا انسان خوش‌شانس‌تری می‏‌شوید. در زیر به این موارد اشاره می‎کنیم:

جذب مردم

هرچه افراد بیشتری را در زندگی‌تان بشناسید، قرصت‌های بیشتری هم در زندگی به دست می‌آورید. در یک تحقیق ریچارد وایزمن، پروفسور روانشناسی و نویسنده کتاب فاکتور می‎گوید افراد خوش‎شانس با افراد بسیاری صحبت می‎کنند، افراد را جذب خودشان می‌کنند و با بسیاری در ارتباط هستند».

اعتماد به دل

در تحقیقی دانشمندان انگلیسی دریافتند که حرف دل ما معمولا قابل اعتماد است. وقتی ما با موضوعی جدید رو به رو می‌‏شویم معمولا تپش قلبمان شدیدتر می‌‏شود و این باعث می‏‌شود تصمیمات درست‎تری بگیریم.

استقبال از کارهای غیرمعمول

خواندن یک کتاب در عرض یک هفته از نظرتان کار سختی است؟ شاید اگر قرار باشد چنین کاری کنید همان ابتدا پشیمان شوید و سعی کنید تفریحی دیگر انتخاب کنید. اما افراد خوش شانس سعی می‎کنند که این کار را امتحان کنند.

نیمه پر لیوان

تفاوت افراد خوش‌شانس و دیگران این است که در هر موقعیتی که بدشانسی آورده‌اند نیمه پر لیوان را می‎بینند. مثلا در بانک وقتی دزدان وارد می‎شوند و به همه شلیک می‌کنند و تیر به بازو و پاهایشان می‎خورد، افراد عادی می‎گویند بدشانس بودند که در بانک حضور داشتند، اما خوش‎شانس‌ها معتقدند از شانسشان بوده که تیر به سرشان نخورده است.

اعلام خواسته‌ها

این که چیزهایی که می‌خواهید به زبان بیاورید و درباره‎اش به افراد مرتبط چیزی بگویید به این معنی نیست که حتما باعث به دست آوردنش می‎شود، اما حداقل شانس شما را نسبت به زمانی که سکوت می‎کنید افزایش می‌دهد.