درنگ : موضوعی که شاید کسی نداند اما دانشمندان به صورت علمی به آن هم پرداختند این است که برای گذران تعطیلات و رفتن به سفر بهتر است چطور برنامه‏ریزی کنیم. در زیر می‏توانید نتایج تحقیقات را بخوانید.

فیلتر کردن

مثل یک بوفه صبحانه د ر انتخاب سفر هم گزینه‎‌ها بسیار زیاد هستند. طبق نظر روانشناسان بهتر است اول گزینها را به دو مقصد محدود کنید و بعد تصمیم بگیرید. برخی از گزینه‌ها فقط از سفر نرفتن بهتر هستند، برخی هم شاید کوتاه باشند، اما لذت‎بخش‏تر از بسیاری دیگر.

فکر عمیق

برای انتخاب مقصد سعی کنید خیلی فکر کنید، سعی کنید  دوران گذشته را به خوبی به یاد آورید. شاید در بچگی دوست داشتید دیزنی لند را ببینید، اما فراموش کردید. حالا که توان مالی‎اش را دارید زمان خوبی برای رسیدن به رویای دیرینه‎تان است.

هوشیاری

هیچ قانونی مبنی بر این که سفرهای طولانی بهتر هستند وجود ندارد. پس سعی کنید در تصمیم‎گیری به هیچ وجه به مسافت و مسائلی شبیه به این فکر نکنید وبه اینکه از رفتن به کدام مقصد خوشحال‎هستید فکر کنید.

تصمیم قاطع

خوب است که قبلا از انتخاب مقصد خوب فکر کنید، سایت‎ها و مطالب مربوط به گردشگری را چک کنید، درباره مقصد تحقیق کنید و … اما بعد از نهایی شدن انتخاب و زمانی که سفر را آغاز کردید روی لذت بردن از آن تمرکز کنید.

برنامه‏ریزی

معمولا در سفرها هرچه به روزهای پایانی نزدیک می‎شویم حس عجیبی که شبیه به غم و ناراحتی است و دلیلش هم تمام شدن یک خوشی است، بیشتر می‏شود. برای جلوگیری از این حس و این که طعم آن سفر برای همیشه زیر زبانتان بماند سعی کنید یک یا چند مورد از بهترین برنامه‌ها را برای روزهای پایانی بگذارید.