درنگ: تابستان‌ها در کنار کلاس‌های ورزشی و استخر می‎‏توان به فرزندان آموزش‌هایی هم داد. معمولا کودکان در این ۳ ماه مهارت‌های ریاضی‎ را به واسطه دور بودن از درس و مدرسه از دست داده یا فراموش می‌کنند. محققان دانشگاه دوک میسوری معتقدند باید در تابستان با کودکان بازی‌های ریاضی انجام داد تا مغزشان فعال بماند. در زیر به راه‎هایی برای بازی ریاضی اشاره می‎کنیم:

بازی ریاضی

سعی کنید سوالاتی از فرزندتان بپرسید که به نظرش جواب آن‎ها به ریاضی ربطی نداشته باشد، ولی در واقع این طور باشد. برای مثال از او بخواهید مقدار آب داخل لیوان را اندازه بگیرد یا رشد یک گیاه را اندازه‎گیری و نتیجه را به شما بگوید و حتی درباره تعداد اضلاع اشیا از او بپرسید.

منو ریاضی

وقتی به رستوران می‌‏روید و از روی منو غذایتان را سفارش می‎دهید از کودکان بخواهید برای مثال گران‎ترین و ارزان‎ترین غذا را به شما بگوید. از او بپرسید برای مثال اگر مقدار مشخصی پول داشته باشد چطور آن را خرج می‌‏کند و چه غذاهایی با آن می‏‌خرد. حتی بخواهید سفارش‏‌هایتان را حساب کند.

غذای ریاضی

سعی کنید با ظرف غذا مقادیر را به او یاد دهید. نصف، دو برابر، سه برابر و …. بگذارید طعم غذا در حال یاد گرفتن ریاضی زیر زبان فرزندتان برود.

تاس انداختن

مسابقه‌ای با تاس ترتیب دهید. مثلا هر فرد کاغذی دارد که شماره‎ای در بالای آن نوشته شده است که باید با تاس انداختن به آن عدد برسد؛ مثلا ۳۰۰٫ تاس انداختن را شروع کنید. هر نفر باید ارقام تاس‎هایش را کنار هم بگذارد، مثلا اگر ۳ و ۴ آورد می‎‏شود ۳۴٫ آن را یادداشت ‏‎کنید و هرکس زودتر به عدد ۳۰۰ رسید برنده است.

شماره روی توپ

روی توپ فرزندتان اعدادی را بنویسید. این باعث می‏‌شود وقتی بازی می‎کند چشمش به اعداد بیفتد و ناخودآگاه آن‌ها برایش یادآوری می‎‏شوند.