درنگ : وقتی قرار است با خانواده به سفر بروید و در جاده با ماشین شخصی رانندگی کنید، باید اقداماتی انجام دهید که مطمئن شوید مشکلی در مسیر برایتان پیش نخواهد آمد. در زیر به برخی از این اقدامات مهم اشاره می‏‌کنیم:

چکاپ

حتما بهتر است قبل از رفتن به جاده ماشین را به یک مکانیک نشان دهید تا مسائلی که مهم هستند را چک کند و تائید کند که ماشین شما مشکلی برایتان پیش نخواهد آورد.

بررسی تایرها

تایر ماشین یکی از مهم‎ترین قسمت‎ها است. بهتر است قبل از سفر آن را چک کنید تا بیش از اندازه از بین نرفته باشد و همچنین پوسیدگی نداشته و چیزی در آن فرو نرفته باشد.

شستن ماشین

این که ماشین را بشویید تنها نکته مثبتش تمیز شدن و برق زدن آن نیست، بلکه وقتی این کار را انجام می‎دهید دیدتان از تمام شیشه‎های ماشین و آینه‌ها بهتر خواهد شد.

کیف ضروری

خیلی خوب است اگر برای هر مشکلی آماده باشید و برای این کار باید کیفی اضطراری آماده کنید که در آن چراغ قوه، پتوهای کوچک، جعبه کمک‎های اولیه، باتری اضافه، کپسول خاموش کردن آتش، بطری آب و … داشته باشید.

بررسی کردن باتری

یک باتری که به طور کامل شارژ شده باشد باید ۱۲٫۶ ولت یا بیشتر در زمانی که ماشین خاموش است و بین ۱۳٫۷ تا ۱۴٫۷ ولت در زمان روشن بودن موتور را نشان دهد. اولین روش‎ برای تست باتری این است که ماشین را روشن کنید و چک کنید که چراغ‎ها پرنور هستند یا نه.