درنگ : آخرین چیزی که هرکس می‏خواهد این است که بدنش مقابل کالری سوزی خود بایستد و در نتیجه آخرین کارهایی که باید انجام دهیم کارهایی هستند که متابولیسم و سوخت و ساز بدن را کاهش می‎دهند. اما این کارها چه کارهایی هستند؟

ساعت صبحانه

معمولا افراد صبحانه را به طور نامرتب میل می‏کنند. باید در کمتر از یک ساعت بعد از بیدار شدن از خواب صبحانه میل شود. ایده‌آل هم ۱۵ دقیقه بعد از بیدار شدن است تا بدن خیلی زود بعد از مدت‎ها خواب پروسه انرژی گرفتن را آغاز کند.

نوع صبحانه

بدن زمان زیادی برای هضم کردن پروتئین نیاز دارد. در نتیجه بهتر است برای صبحانه املت، نیمرو یا ماست یونانی با جودوسر را جایگزین کربوهیدرات کنید. با این روش مدت بیشتری سیر می‎مانید.

نوشیدن آب

هر پروسه‎ای در بدن شما با وجود آب امکان‎پذیر است. در نتیجه کم نوشیدن مقدار آب خیلی سریع متابولیسم و سوخت و ساز بدن را کاهش می‏دهد.

کالری

این که شما ناگهانی مقدار کالری‎ای که به بدن می‎رسد را کاهشی چشم‏گیر دهید باعث می‏شود بدن در واقع استاپ کند و کالری‌ها را برای روزهای بحرانی ذخیره کند و این کار سوخت و ساز را کاهش می‎دهد.

فعالیت بدنی

اگر در طول روز شما بیش از اندازه در حال ثابت نشسته یا خوابیده هستید باید شرایط را تغییر دهید، بهتر است بدانید فعالیت روزانه به اندازه زیادی کالری سوزی در بدن انجام می‎دهد.