درنگ : هرچقدر هم که سعی کنید در زندگی روزمره نظافت و بهداشت را رعایت کنید، برخی مسائل هستند که نمی‎توان مانعشان شد و برای ما مشکلاتی ایجاد می‎کنند. وسایلی که در زندگی ما بارها با آن مواجه شدیم و البته نظرمان را جلب نکرده‌اند. در زیر به برخی از این وسایل که بسیار هم آلوده و گاهی شیمیایی و سمی هستند اشاره می‏کنیم:

رسید فروشگاه

رسیدهای فروشگاه‌‎ها خیلی اوقات به منظور ثبت شدن یا … در کیف و جیب ما باقی می‌مانند. اما هم کاغذ استفاده شده برای آن و هم جوهرش شیمیایی و مضر برای بدن هستند. محققان پودر موجود در جوهر و کاغذ آن را یکی از دلایل سرطان هم می‎دانند.

ادکلن

ادکلن و اسپری‎هایی که شما استفاده می‏کنید دارای قسمتی هستند که با فشردن آن مایع داخلش اسپری می‎شود. اما وقتی این قسمت پلاستیکی باشد با مایع داخل محفظه واکنش می‎دهد و می‎تواند بسیار مضر باشد، هم برای پوست و هم برای ریه.

پودر رختشویی

پودر رختشویی برای بدن بسیار مضر است و می‏تواند مشکلات زیادی برای پوست دست ایجاد کند. به همین دلیل است که توصیه می‎شود هنگام شستن لباس با دست حتما از دستکش استفاده کنید.

ظروف آشپزخانه

این روزها عمده ظروف آشپزخانه که برای پخت و پز استفاده می‏شوند نچسب هستند. موادی که برای نچسب شدن ظروف به آلومینیوم آن اضافه شده بعد از حرارات دیدن شروع به ذوب شدن می‎کند و ناخوداگاه وارد غذای شما می‏شود.