درنگ: در این مطلب به بزرگ‌ترین اشتباهاتی که در این فصل انجام می‌شود اشاره می‌کنیم.

بی‌تفاوتی نسبت به ضدآفتاب

اگر یک دلیل وجود داشته باشد که به خاطر آن متخصصین پوست مجبور باشند شب‌ها بیدار بوده و کار کنند زیر بار نرفتن آقایان برای استفاده از کرم ضدآفتاب است. با وجود افزایش ریسک به وجود آمدن لکه‌های سیاه، آقایان معمولا علاقه‌ای به استفاده از ضدآفتاب ندارند اما این ابزار برای جلوگیری از صدمه آفتاب به پوست واجب است.

شستن بیش از اندازه صورت

دکتر ترنس کینی متخصص پوست و مشاور کمپانی‌های سازنده محصولات بهداشتی به مردان توصیه می‌کند صورتشان را فقط دو بار در روز بشویند: «وقتی صورتتان را می‎شویید صابون یا هر ماده شوینده‌ای که از آن استفاده می‌کنید روغن و چربی مفید روی پوست را از بین می‌برد و این خوب نیست». پس حتی اگر عرق می‌کنید هم فقط دو بار در روز صورتتان را بشویید.

استفاده درست از مام

یکی از نکات منفی فصل تابستان این است که افراد عرق می‌کنند؛ مخصوصا زیر بغل. خیلی از آقایان نمی‌دانند برای عرق زیر بغلشان باید چه کنند اما همه‌چیز به یک «آنتی پرسپیرنت» مربوط می‌شود. این ماده کمی زمان نیاز دارد تا کارش را انجام داده و منافذ عرق را ببندد. بعد از این که این کار انجام شد معمولا آنتی پرسپیرنت‌های خوب بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت دوام دارند. بهترین زمان استفاده از آن‌ها هم شب قبل از خوابیدن است. اگر این کار را بکنید لباس‌های سفید از شما ممنون خواهند شد.

استفاده از عطر نامناسب

همه عطرها برای همه فصول مناسب نیستند. چون عطرها طوری طراحی شدند که در گرما بیشتر تحریک شده و بوی بیشتری می‌دهند بهتر است در فصول گرم از عطرهایی که بوی سبک خنک‌تر دارند استفاده شود و قوی‌ترها را برای پاییز و زمستان نگه داریم. همچنین خوب نیست از دئودورانت و عطر همزمان استفاده کنیم چون نتیجه مطلوبی نخواهند داشت.