درنگ: کریستین دیور نظریه‎ای دارد که می‎گوید می‏‌توان رنگ مشکی را در هر سنی، هر فصلی و هر مراسمی پوشید. فصل گرما رسیده و خیلی‌ها به خطر دمای هوا از پوشیدن لباس مشکی که شاید رنگ مورد علاقه‎شان برای پوشاک باشد به دور مانده‎اند. در زیر توصیه‎هایی برای پوشیدن لباس‌‎های تیره و مخصوصا مشکی در فصول گرم سال داریم.

تنفس

اگر در هوای گرم رنگ مشکی می‎پوشید سعی کنید راه تنفس دیگری برای بدن بگذارید، برای مثال آستین لباستان کوتاه باشد یا شلوارک به پا داشته باشید و یا کفش‎های باز و صندل بپوشید. حتی می‏‌شود قسمتی از لباس توری باشد.

مکمل

معمولا در تابستان و ماه‎های گرم مغازه‎ها بیشتر اجناس رنگی و شلوغ ارائه می‎دهند. از اصل خودتان دور نشوید و بدانید پوشیدن یک لباس مشکی برای مثال با یک دامن رنگی یا نقش‎دار می‏‌تواند ایده خوبی باشد.

ضخامت

سعی نکنید در تابستان وقتی می‎خواهید مشکی بپوشید لباس‎های نازک به تن کنید. این کار تاثیری ندارد و فقط زیبایی لباس را به هم می‏‌زند. سعی کنید لباستان مثل همیشه باشد و فقط قسمت کمتری از بدنتان را بپوشاند، برای مثال آستین نداشته باشد.

اکسسوری

باید لباس مشکی‎تان خیلی خیلی ساده باشد و با استفاده از اکسسوری‎های جذاب سعی کنید توجهات را بیشتر از لباستان به آن‌ها جلب کنید. با این کار رنگ مشکی لباستان جلب توجه می‏‌کند اما کسی به فرم آن دقت نمی‏‌کند.