درنگ : این که یک خانم تصمیم بگیرد بعد از به دنیا آمدن فرزندش در خانه بماند یا سر کار برود تصمیمی کاملا شخصی است. اما افراد بسیاری هستند که خواسته یا ناخواسته در این موضوع دخالت می‌کنند. در این مطلب می‎خواهیم به موضوعاتی اشاره کنیم که هرگز نباید به چنین فردی بگویید.

خیلی خوش‎شانسی!

از نظر کسانی که از بیرون به ماجرا نگاه می‎کنند این طور است که وقتی کسی در خانه می‎ماند یعنی صبح تا شب تلویزیون تماشا کرده و بستنی می‏خورد و آزاد است که هرکار می‎خواهد انجام دهد. اما همیشه هم این طور نیست.

تمام روز چه می‎کنی؟

ممکن است با دیدن خانه شلوغ این سوال پیش بیاید که وقتی مادران در خانه هستند پس چرا به خانه رسیدگی نمی‎کنند، اما واقعیت این است که زمان کم می‏‎آید و باید به بچه‌‎ها و همسرش هم رسیدگی کند.

چرا انقدر خسته‎ای؟

با این که آشپزی ساعت ۸ صبح آغاز نمی‏شود، اما مادرانی که در خانه هستند هم دلایل زیادی برای خسته شدن دارند. رسیدگی به فرزندان و امور مربوط به خانه به اندازه کافی خسته کننده است.

چه زمانی دوباره سر کار می‏روی؟

این که یک مادر چه زمانی قصد دارد دوباره سر کار برود و اصلا چنین قصدی دارد یا می‎خواهد به خانه‎نشینی ادامه دهد تصمیمی کاملا شخصی است که قرار نیست درباره‎اش به شما توضیح داده شود.