درنگ: برای داشتن ازدواج و رابطه‎ای موفق قوانینی وجود دارد که رعایت آن توصیه می‎شود. اما باید بدانید این طور نیست که این قوانین غیر قابل حذف باشند. در زیر به برخی از این قوانین اشاره می‎کنیم.

قانون شماره یک: هرگز عصبانی به رختخواب نروید

این که همیشه باید مشکلات را خیلی سریع حل کنید هم ایده خوبی نیست. شاید وقتی عصبانی هستید چیزی بگویید که بعدا خودتان را سرزنش کنید. بهتر است بخوابید چون یک خواب مناسب می‎تواند حالتان را سر جایش بیاورد. وقتی پرانرژی و سرحال هستید بهتر می‏‌توانید مشکلاتتان را حل کنید.

قانون شماره دو: همسرتان باید بهترین دوستتان باشد

یک پروفسور دانشگاه معتقد است نمی‎توان از همسر توقع داشت همه‎چیز باشد. برخی مسائل را باید از همسر و بعضی را باید از دوست توقع داشت.

قانون شماره سه: همیشه همه چیز را گفت

مطالعات نشان داده زن و شوهرها همیشه همه مسائل را به همدیگر نمی‌گویند. هر دو طرف قبول دارند که نشنیدن بعضی از مسائل بهتر است. می‎شود دروغ نگفت اما همیشه لازم نیست همه‌چیز را گفت.

قانون شماره چهار: ازدواج یک موقعیت ۵۰ – ۵۰ است

اگر فکر می‎کنید در ازدواج همه چیز باید ۵۰-۵۰ باشد خیلی زود ناامید می‎شوید. دلیلش این است که وقتی کاری می‎کنید به نظرتان ۵۰ درصد بار زندگی را به دوش کشیده‎اید اما دلیل ندارد نظر همسرتان مانند شما باشد. ممکن است از نظر همسرتان کاری که انجام داده‌اید ۲۵ درصد بار زندگی باشد.

  ۶ راه برای طولانی‌تر شدن رابطه‌ زوج‌ها | قرار بگذارید؛ حتی بعد از ازدواج