درنگ : محافظت از والدین مسن یکی از بزرگ‏ترین دغدغه‏های برخی از افراد است. اما با پرسیدن سوالاتی از خودتان به راحتی می‏توانید متوجه شوید که به سلامتی آن‎ها به اندازه کافی اهمیت داده‏‎اید یا نه. در واقع اموری هستند که درباره والدین بهتر است انجام شوند و اگر شما تا به حال این امور را پیگیری نکردید، بهتر است آن را انجام دهید.

آیا تنها هستند؟

بهتر است از آن‎‌ها بپرسید که احساس تنهایی می‏کنند یا نه. هم باید این سوال را بپرسید و هم خودتان به آن فکر کنید تا متوجه شوید به اندازه کافی به آن‎‌ها سر می‏زنید یا نه.

آیا رانندگی مجاز است؟

شاید زمانش رسیده باشد که پدر یا مادر مسن شما دیگر رانندگی نکنند. باید بیشتر توجه کنید که زمان کنار گذاشتن رانندگی رسیده است یا نه. ممکن است آن‌ها به اجبار رانندگی کنند. اگر زمان ترک این کار رسیده شما هستید که باید کارهایی را برایشان انجام دهید تا مجبور نشوند رانندگی کنند.

سلامتی روحی‏شان چطور است؟

سوال پرسیدن درباره سلامتی روحی و روانی بسیار مهم است. اگر فکر می‏کنید خودشان به درستی پاسخی به این سوال شما نمی‎دهند باید خودتان با هر بار دیدنشان بررسی کنید که آیا شرایط روحی‏شان مساعد است یا نه. بهتر است توجهی ویژه به محیط اطراف آن‌ها داشته باشید تا همه چیز را متوجه شوید.

چقدر از زندگی رضایت دارند؟

با هم‏صحبت شدن با والدینتان می‏توانید به راحتی متوجه شوید که از زندگی‎شان چقدر رضایت دارند. اگر مشکلاتی در زندگی دارند بهتر است راه حلی برای آن مشکل پیدا کنید و احتمالا حل کردن مشکلات افرادی در این سن نباید کار سختی هم باشد.