درنگ : شاید شما هم جزو کسانی باشید که با گذر زمان احساس می‏‌کنید موهایتان کیفیت قبل را نداشته و آسیب دیده است. برای حل این مشکل خیلی‎‏ها انواع کرم، شامپو، مکمل‎های تقویتی و … را استفاده می‏‌کنند؛ خیلی‌ها نتیجه می‏‌گیرند و برخی هم نه. در این مطلب سعی داریم شما را با مواد تقویتی آشنا کنیم که در بیشتر خانه‌ها یافت می‏‌شود.

  بهترین زمان برای اصلاح موی سر چه زمانی است؟
  ۴ روش برای مرتب ماندن موها در هوای مرطوب | موهایتان را ببافید

کره

موهایتان را بشویید، آن را کاملا خشک کنید، مقداری کرده به موها بزنید و با دست ماساژ دهید و بعد موها را با کلاه حمام بپوشانید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند. بعد از آن طبق روال معمول با شامپو بشویید.

روغن زیتون

موها را شسته و خشک کنید. یک دوم فنجان روغن زیتون که سرد نباشد و در دمای معمولی بوده را روی آن بریزید و ماساژ دهید. سرتان را یا با حوله یا در کلاه حمام بپوشانید. ۴۵ دقیقه همین طور بماند و بعد با شامپو شسته و کاملا خشک کنید.

چای

چای باعث می‏‌شود مو درخشندگی دوباره را به دست آورد. بعد از این که سرتان را با شامپو شستید با مقداری چای که البته نباید مدت زیادی از آماده شدنش گذشته باشد و دمای معمولی و ولرم داشته باشد، دوباره آن را بشویید و بعد از آن بدون شامپو و با کمی آب بشویید و خشک کنید.

تخم مرغ

یک تخم مرغ بزرگ را با مقداری شامپو مخلوط کنید. ۵ دقیقه سرتان را با آن بشویید و به خوبی آبکشی کنید. با این کار پروتئین زیادی به موهایتان می‏‌رسانید.

  ۸ غذا برای داشتن موهای سالم و جلوگیری از ریزش آن
  ۴ روش برای مرتب ماندن موها در هوای مرطوب | موهایتان را ببافید
  کدام مدل مو به صورتتان می‎آید؟ | این عکس‌ها را ببینید و هوشمندانه انتخاب کنید