درنگ: بیشتر افراد این موضوع را تجربه کردند که وقتی موهایشان را سشوار کشیده و مرتب می‎کنند و وارد فضاهایی می‎شوند که رطوبت هوا در آن زیاد است ناگهان مدل مویشان خراب می‌‏شود. این اتفاق برای مثال در شمال ایران برای بسیاری از افراد رخ می‎دهد. اما متخصصان مو توضیحاتی دارند که با توجه به ‎آن‌ها می‎توان این موضوع را به حداقل رساند و در آب و هوای مرطوب هم موهایی نرم داشت.

روش طولانی‎مدت

طبق ادعای متخصصان یکی از راه‌ها این است که از چندین روز قبل از سفرتان به شهرهایی با آب و هوای مرطوب موهایتان را به نرمی و سشوار کشیدن عادت دهید.

استفاده از ماسک‌های خاص

وقتی قرار است به مناطقی بروید که آب و هوای مرطوب دارد بهتر است از چند روز قبل به جای نرم‎کننده از ماسک‌های مخصوص و ضد رطوبت که در بازار موجود است استفاده کنید. شاید در این مدت کیفیت نرم کننده را نداشته باشند اما وقتی وارد رطوبت شوید تفاوت را احساس می‎کنید.

بافتن مو

قبل از این که در مناطق مربوط بخوابید موهایتان را ببافید. این کار باعث می‎شود به نسبت موهای باز رطوبت کمتری به مو برسد. می‏‌توانید در طول روز موهایتان را باز کنید و شب قبل از خواب دوش گرفته و موها را ببافید و بخوابید.

شامپو ضد رطوبت

در مناطق مرطوب وقتی سرتان را می‎شویید حتما از شامپوهای ضد رطوبت که اتفاقا در مناطق مرطوب بیشتر هم یافت می‎شوند استفاده کنید. البته در مناطق مرطوب هرچه با فاصله بیشتر سرتان را بشویید بهتر است. چون چربی طبیعی مو بیشتر و بیشتر می‎شود و ضد رطوبت هم هست.