درنگ: در دنیای امروز و مخصوصا در کشور خودمان ایران، بسیاری از زوج‌ها تصمیم به بچه‌دار شدن دارند و به خاطر مشکلات ناباروری نمی‌توانند صاحب فرزند شوند. اما در این مطلب به خوراکی‌هایی اشاره می‎کنیم که تا قبل از بچه‌دار شدن استفاده از آن‌ها می‌تواند شانس باروری را بالاتر ببرد.

آجیل

محققان دانشگاه هاروارد متوجه شدند ۱۹ هزار پرستار سعی دارند حامله شوند و نمی‎توانند. ۳۹ درصد از افرادی که ناباروری دارند از پروتئین حیوانی استفاده می‌کنند. بانوانی که پروتئین گیاهی می‌گیرند راحت‌تر بارور می‎شوند.

بستنی

بله، درست خواندید. شاید در تمام مدت عمرتان درباره مضرات بستنی خوانده یا شنیده باشید، اما تحقیقات نشان داده روزی دو وعده شیر یا محصولات آن مخصوصا بستنی احتمال بارور شدن را افزایش می‎دهد.

سبزیجات

اسفناج، بروکلی و به طور کل گیاهانی که برگ‌هایشان تیره‌تر هستند شامل ویتامین B بیشتری هستند و این ویتامین تاثیر زیادی در باروری خانم‌ها دارد. مطمئن شوید که در وعده‌های سالادتان از این سبزیجات استفاده می‌کنید.

تخمه

در انواع تخمه نوعی از آهن وجود دارد که برای خانم‌ها بسیار مفید است. این نوع از آهن متفاوت با آهن‌های موجود در قرص‌ها و خوراکی‎های دیگر هستند و تحقیقات نشان داده خانم‌هایی که کمبود این نوع آهن را ندارند ۴۰ درصد کمتر از دیگر خانم‌ها مشکلات باردار شدن دارند.