درنگ : با نزدیک شدن به فصل سرما شما را با ۴ اشتباه رایج که مردم معمولا در پاییز و مخصوصا زمستان انجام می‌دهند آشنا می‎کنیم.

اشتباه شماره یک: کندن قندیل‌های آویزان از خانه

هرگز با زور سعی نکنید قندیل‌های آویزان از ساختمان خانه‌تان را جدا کنید. چون به ساختمان آسیب خواهید زد. همچنین هرگز زیر آن‌ها نایستید چون هر لحظه امکان افتادنشان و آسیب دیدن شما هست. معمولا نیازی نیست این قندیل‌ها را بکنید و به محض گرم شدن هوا خود به خود آب می‌شوند.

اشتباه شماره دو: لازم نیست ماشینتان را گرم کنید

گرم کردن خودرو برای ماشین‌های قدیمی‌تر که کاربراتوری بودند لازم بود. در آن خودروها قسمت‌هایی وظیفه رساندن هوا و سوخت را به موتور ماشین برعهده داشتند و هوای سرد باعث به هم خوردن تعادل هوا و سوخت می‌شد. در نتیجه ماشین دود می‌کرد. اما ماشین‌هایی که بعد از اواخر دهه ۹۰ ساخته شدند سیستمی الکترونیکی داشتند که سنسوری برای تنظیم هوا و سوخت دارد.

اشتباه شماره سه: ریختن آب گرم روی شیشه ماشین

تلاش خوبی بود. سعی می‌کردید با آب گرم یخ شیشه ماشین را آب کنید، اما در واقع یک لایه دیگر به یخ اضافه می کردید. بسته به تفاوت دمای داخل اتومبیل و بیرون، آب خیلی سریع یخ می‎بندد. بهتر است آن را با کمی الکل تمیز کنید.

اشتباه شماره چهار: چرت زدن کنار بخاری

این کار مضرات بسیاری دارد. اول از همه احتمال خفگی دارد و به غیر از آن عامل اصلی بسیاری از آتش‎سوزی‌ها است، چون ممکن است در خواب با بخاری برخورد داشته باشید. هرگز کنار بخاری نخوابید و مطمئن باشید گرمای آن به سرعت در همه نقاط خانه پخش خواهد شد.