درنگ: همه کسانی که ازدواج می‏‌کنند مطمئنا اولین آرزویی که دارند طولانی شدن عمر رابطه‏‎شان است و از خدا می‌‏خواهند برای همیشه در کنار هم باشند. اما این طولانی شدن عمر راز و رمزهایی دارد که شاید کمتر کسی درباره آن‌ها بداند. ۳ زوج که هر کدام بیش از ۵۰ سال در کنار یکدیگر زندگی کردند به نکات جالبی اشاره کردند که در زیر آن‏ها را می‌‏خوانید.

از علایق یکدیگر حمایت کنید

یکی از زوج‎ها می‎گوید همسرش هر کاری که او می‎کند، حمایتش می‎کند و به او می‏‎گوید که باید تلاشش را کند تا بهترین باشد. زوج‌‏ها باید مهارت‎هایشان را به یکدیگر یاد دهند و یکدیگر را به یاد گرفتن چیزهای جدید و ارتقاء سطح مهارت‎ها تشویق کنند.

عشق تغییر می‌‏کند، نگران نباشید

یکی از زوج‎‏ها توضیح داده که تا چند ماه دیگر سن رابطه‏‌شان به ۷۴ سال می‏‌رسد اما او مدعی شده هرگز نگران تعداد سال‎ها نبوده و تمام تمرکزش را صرف کیفیت این سال‎ها کرده است. او قبول دارد که عشق آتشین دوام ندارد و طبیعتا عشق تغییر می‎کند اما زوج‎ها نباید نگران آن باشند.

گاهی عاشق کسی می‏‌شوید که انتظارش را ندارید

یکی از زوج‎ها توضیح داده که همیشه بعد از ملاقات با افراد از آن‌‎ها دلسرد می‌‏شده و حتی نمی‌‏توانسته به دوست داشتن ساده آن افراد فکر کند، چه برسد به عاشق شدن. اما بعد از یکی از ملاقات‌ها با کسی که اصلا فکرش را نمی‎کرده عاشق او شده و حالا مدتی طولانی است که با هم زندگی می‌کنند.