درنگ : خیلی‌ها در جستجوی پاسخ این سوال هستند که افراد ثروتمند چطور ثروتشان را به دست آورده‌اند و آن را حفظ کرده‌اند. بسیاری از افراد ثروتمند ایده‎های متنوعی برای سرمایه‎گذاری داشته‌اند که بازدهی خوبی داشته است. البته در کارهایی که انجام داده‌اند اشتراکاتی داشته‌اند. این اشتراک ثابت می‎کند که این نوع از امور برای سرمایه‎گذاری مناسب هستند. در زیر به آن‌ها اشاره می‎کنیم:

طلا

خریدن طلا و سکه همیشه سرمایه‎گذاری مطمئنی است. در بدترین شرایط این کار باعث ثابت ماندن سرمایه و مانع از از بین رفتن آنها می‌‏شود. وقتی اوضاع اقتصاد خراب باشد مردم به دنبال خرید کالاهای مطمئن مانند طلا هستند و این موضوع باعث افزایش قیمت آن می‎شود.

ارز

این که پولتان را به صورت پول نقد نگه دارید ایده خوبی نیست، مگر این که پول نقد کشوری دیگر باشد. وقتی ارزش دلار افزایش پیدا کند، سرمایه شما که از قبل دلار تهیه کردید هم افزایش پیدا می‎کند. بهتر است ارز کشورهایی را تهیه کنید که اقتصادشان در حال پیشرفت است.

بورس

بسته به این که چقدر سرمایه‎گذاری می‌‏کنید و چه سهامی می‎خرید، پول و سرمایه شما ممکن است رشد کند. باید در خرید سهام هوشمندانه عمل کنید و مدام بازار بورس را به صورت آنلاین بررسی کنید. البته که بهتر است برای خرید سهام اگر مهارت ندارید با کارگزاری‌ها مشورت کنید.

این‌ها البته کم‌ریسک‎ترین سرمایه‌گذاری‌ها هستند و بین امور انجام شده توسط افراد ثروتمند مشترک است. اما بسیاری از آن‌ها در اقدامات دیگر سرمایه‏‌شان را راکد نگه نداشتند و سعی کردند آن را بیشتر به جریان بیندازند. سرمایه‎گذاری برای راه‎اندازی کسب و کار و البته انجام ساخت و ساز هم از دیگر کارهایی است که این افراد عمدتا انجام دادند و توانستند سود خوبی از این کار به دست آورند.