درنگ : اما پس از آغاز اکران این فیلم آنچه به موضوع داغ بحث‌های توئیتری تبدیل شده، حضور بن‌افلک یا جیسون موموآ نیست، حتی هنری کاویل که نقش سوپرمن را در این فیلم به عهده دارد نیز موضوع بحث‌های توئیتری که درباره این فیلم به راه افتاده نیست، در واقع تنها بخشی کوچک از هنری کاویل است که توجه کاربران را در این فیلم به خود جلب کرده‌است: سیبیلی که پاک شده‌است.

کمی پس از آغاز نمایش این فیلم در آمریکا، هنری کاویل به پربحث و جدل‌ترین عضو فیلم لیگ عدالت تبدیل شد، آن هم به لطف تصویرسازی و ویرایش‌های رایانه‌ای کاملا محسوس و آشکاری که روی لب بالایی او انجام گرفته‌بود.

 

کاویل در فیلم ماموریت: غیرممکن ۶

داستان از آنجایی آغاز شد که برنامه‌های فیلمبرداری هنری ۳۴ ساله با یکدیگر تداخل پیدا کردند، او مجبور بود همزمان در صحنه فیلم‌های “ماموریت: غیرممکن ۶” و “لیگ عدالت” حضور پیدا می‌کرد درحالی که در فیلم اول نقش او سبیل داشت و کمپانی پارامونت او را از تراشیدن سبیلش منع کرده بود و در فیلم دوم هم که مشخص است، تا به حال سوپرمن با سبیل دیده‌اید؟

همین تداخل باعث شد کارگردان لیگ عدالت به دنبال راه‌حلی عملی برای رفع این مشکل باشد، راه حلی که کمی گران‌قیمت‌تر از حد انتظار بود.

 

کاویل بدون سبیل در فیلم لیگ عدالت

هنری کاویل در مصاحبه‌ای با شکبه خبری فاکس توضیح داد که برای حل این مشکل سازندگان فیلم از فناوری تصویر‌سازی رایانه‌ای استفاده کردند به این شکل که صورت او را در حین بازی اسکن کردند و تصاویر را به رایانه انتقال دادند و تصویری شبیه به او اما بدون سبیل بازسازی کردند.

این ویرایش تصویری برای شرکت وارنر بروز ۲۵ میلیون دلار (درحدود ۱۰۲ میلیارد دلار) هزینه تراشی کرد؛ ۲۵ میلیون دلار تنها برای اینکه سبیل از چهره سوپرمن پاک شود اما نتیجه‌ای که در نهایت به دست آمد به اندازه هزینه‌ای که صرف شده‌بود به مذاق تماشاگران خوش نیامد. کاربران توئیتری بلافاصله پس از دیدن فیلم، با انتشار عکس‌های مضحک از کاویل در توئیتر نسبت به پاک کردن دیجیتالی سبیل سوپرمن واکنش نشان دادند و او را به “شرک انسانی” (human Shrek) تشبیه کردند.