سقف کاذب خیره کننده در همه نوع، از طرح‌های هندسی مدرن و رنگ‌های خلاق تا خلاقیت‌های سه بعدی ساخته می‌شوند. به جای اینکه سقف فقط نقش پس زمینه داشته باشد، سقف‌های خلاق در ادامه این مطلب  در نظر بگیرید تا ایده‌ای پیدا کنید که می‌تواند بخشی از بازسازی اتاق بعدی شما باشد.

سقف‌های خاص سه بعدی که به معنای واقعی کلمه به چشم می‌آیند.

یکی از محبوب‌ترین راه‌های ایجاد سقف کاذب ، انتخاب طرح‌های سه بعدی است. سقف‌های سه بعدی می‌تواند به آسانی به عنوان پرتوهای نور در اطراف وسایل ، با رنگ‌های سفید و کرم سنتی باشد تا ظرافت اشیاء را حفظ کند. با این حال، می‌توانید با استفاده از رنگ‌های جسورانه طرح خود را انتخاب کنید. در هر صورت، این ایده‌ها راه‌های فوق العاده‌ای برای افزودن علاقه بصری به یک اتاق و سفارشی کردن فضای زندگی هستند.

سقف کاذب هندسی

راه دیگر برای داشتن سقف خاص استفاده از طرح‌های هندسی است که چشم را جلب خود کند. بسیاری از این سقف‌ها عناصر سه بعدی نیز دارند. با این حال، ابعاد این نوع صاف‌تر هستند و با تمرکز بیشتر بر هندسه طراحی می‌شوند.

بسیاری از طرح‌های هندسی از پرتوی نور برای ایجاد یک الگوی چشم نواز استفاده می‌کنند. در طرح‌های دیگر به سادگی پانل‌های پیش ساخته  قرار می گیرند. با این حال، در صورتی که به دنبال به روز رسانی یک فضا، بدون تعمیرات اساسی قابل توجه در ساختار و طراحی هستید، می‌توانید از رنگ استفاده کنید.

رنگ های سرگرم کننده سقف کاذب

ساده‌ترین راه برای داشتن یک سقف خاص این است که سقف را رنگ روشن نقاشی کنید. رنگ سقف تمایل دارد که با دیوارهای عریض یا عناصر در دکور اتاق ترکیب شود. به این ترتیب، می‌توانید از سقف برای ایجاد ارتباط در اتاق استفاده کنید اگرچه می‌توانید از یک سقف به عنوان نقطه مقابل برای یک فضای باز درخشان و هنری استفاده کنید. نگاهی به عکس های زیر برای ایده گرفتن از سقف روشن بیندازید.

سقف کاذب هنری

یکی دیگر از گزینه‌ها برای سقف کاذب استفاده از مناظر هنری است. اینها می‌توانند الگوهای هندسی، گل‌های طبیعی، شاخ و برگ، یک طرح از آسمان و خیلی بیشتر باشد. این انتخاب یک راه عالی برای استفاده از هنر در فضا است. بعضی از طرح ها حتی از لوازم جانبی سبک یا عناصر هنری استفاده می‌کنند که با نقاشی هماهنگ باشد. حتی اگر ذوق هنری نداشته باشید، می‌توانید از شخص دیگری برای انجام این طرح‌ها کمک بخواهید.

مهم نیست که کدام سبک را انتخاب کنید، سقف خاص یک راه منحصر به فرد برای اضافه کردن شخصیت به هر اتاق در خانه است.