معمولا زمانی که برنامه ریزی یک مهمانی را می‌کنیم٬ تا دقایق آخر قبل از آغاز مهمانی مشغول مرتب کردن خانه و سر زدن‌های مداوم به غذای اصلی هستیم و وقتی برای تهیه یک پیش غذای لذیذ که آغاز گر یک خاطره خوش در ذهن مهمانان است را نداریم. حتی اگر زمان را هم به خوبی مدیریت کنیم آشپزخانه گنجایش تهیه وعده‌ای دیگر را ندارد.

 

در ادامه به دستور پخت چهارمین پیش غذای خوش مزه که قادر خواهید بود فقط در چند دقیقه آن را تهیه کنید می‌پردازیم:

 

چیپس کلم ترد و ساده

 

نویسنده: من با همکاری ایزابل مجیا٬ یک متخصص سلامت محلی این دستور پخت ساده و سالم را آماده کردیم.

 

برای سرو ۳ تا  ۴ نفر

 

۱ عدد کلم٬ بشورید و اجازه دهید تا خشک شود

 

۱ قاشق غذا خوری روغن زیتون

 

½  قاشق چای خوری زیره

 

¼ قاشق چای خوری فلفل قرمز ( پاپریکا )

 

۱ قاشق چای خوری نمک

Kale Chips

۱٫ دمای فر را از قبل به ۱۷۵ درجه سیلسیوس برسانید. کلم را بشورید و به آرامی در محلی مناسب قرار دهید و اجازه دهید تا خشک شود. از برگ‌ها شاخه‌ها را جدا کنید و سپس برگ‌های درشت‌تر را جدا کنید (زمانی که برگ‌ها پخته شوند کوچک‌تر خواهند شد).

۲٫ در کاسه‌ای بزرگ روغن زیتون را بر روی کلم بریزید٬ با استفاده از دست برگ‌ها را کاملا به روغن آغشته کنید. سپس زیره و فلفل را بر روی کلم بپاشید. بهتر است برای آغشته کردن کلم به مواد دوباره از دستان خود استفاده کنید.

۳٫ برگ‌ها را در حالی که با کاغذ پوستی پوشانده شده‌اند بر روی سینی فر قرار دهید. نمک دریایی را بر روی کلم بپاشید سپس به مدت ۱۶ دقیقه اجازه دهید تا حرارت ببیند ولی بعد از سپری شدن ۸ دقیقه آن‌ها را پشت و رو کنید. برگ‌ها می‌بایست ترد و لبه‌هایشان خمیده شوند.

۴٫ سپس از اسنک ساده٬ سالم و لذیذ هنگام صرف غذای خود لذت ببرید.

Kale Chips