درنگ: با آمدن «اوبر»، گرفتن تاکسی در تنها چند ثانیه عملی شد. راننده نیز قادر شد موقعیت دقیق مسافر خود را بداند تا به راحتی هر چه تمام‌تر او را سوار کند و با مبلغی بسیار به صرفه‌تر از گذشته او را به مقصد برساند. نزدیک به ۹ سال از زمانی که اولین تاکسی اوبر مسافر خود را به مقصد رساند می‌گذرد و حالا کمپانی‌های بسیاری در این حرفه فعالیت می‌کنند. در ادامه به ۱۰ تا از بر‌ترین و با کیفیت‌ترین ‌‌آن‌ها در سراسر دنیا می‌پردازیم.

۱٫ Uber
Top 10 Taxi App Companies

در صدر این لیست شرکت اوبر قرار دارد که در بیش از ۶۷ کشور دنیا فعالیت دارد. اوبر به ۷۸ شهر در آسیا – اقیانوسیه نیز سرویس می‌دهد و سرویس‌های تاکسیرانی خود را در چند نوع مختلف تقسیم‌بندی کرده است.

  • نوع اول UberX نام دارد که بسیار ارزان و مرقوم به صرفه است و در آن از خودروهای معمولی استفاده می شود.
  • نوع دوم Uber Black نام دارد که از رانندگان حرفه‌ای‌تر و ماشین‌هایی با کلاس بالاتر استفاده می‌شود٬ البته در این نوع نسبت به UberX شاهد افزایش قیمت نیز هستیم.
  • نوع سوم Uber SUV است. همان طور که از نام آن پیداست خودروهای SUV و بزرگ را شامل می‌شود.
  • نوع چهارم Uber LUX نام دارد و شامل خودروهای سوپر لوکس با قیمت‌های بالا می‌شود.

 

۲٫ Lyft
Top 10 Taxi App Companies

شرکت Lyft در بیش از ۶۰ شهر ایالات متحده آمریکا فعالیت می‌کند. برنامه Lyft دارای رابط کاربری بسیار حرفه‌ای است و امکانات بسیاری را به کاربران ارائه می‌کند که از جمله آنها می‌توان به ارائه مشخصات کامل راننده به مسافران نام برد.

این شرکت امکان سفر به صورت تکی یا در قالب گروه‌های حداکثر ۶ نفره را فراهم می‌سازد. همچنین این امکان وجود دارد تا سفر خود را با افراد دیگری که همان مسیر را انتخاب کرده‌اند بپیمایید که در این حالت سفر بسیار ارزان‌تر محاسبه خواهد شد.

۳٫ Hailo
Top 10 Taxi App Companies

شرکتی انگلیسی Hailo که در زمینه سرویس تاکسیرانی است فعالیت خود را در سال ۲۰۱۱ شروع کرده است. این شرکت توانسته اعتماد خوبی در سرتا سر دنیا بدست آورد. درحال حاضر در ۲۰ شهر بزرگ از جمله لندن، مادرید، بارسلونا و اوساکا فعالیت می‌کند.

Hailo این امکان را فراهم ساخته تا کاربران برای شخص دیگری بتوانند تاکسی رزرو کنند. اخیرا ویژگی پرداخت الکترونیکی از داخل برنامه نیز فراهم شده است تا کاربران بتوانند به جای وجه نقد از کارت بانکی و به صورت مستقیم هزینه سفر را پرداخت کنند.

۴٫ Ola
Top 10 Taxi App Companies

Ola یکی از بزرگترین شرکت‌های تاکسیرانی در هند است که بیش از ۱۰۰ شهر هند را پوشش می‌دهد این شرکت از اتوموبیل‌های کوچک، خودروهای مجهز به تاکسیمتر و سدان‌های معمولی استفاده می‌کند. همچنین ola شرکت Taxiforsure یکی از شرکت‌های رقیب در هند را خریداری کرده تا بیش از پیش بتواند به سرویس دهی در این کشور پهناور بپردازد.

 

۵٫ Grab taxi
Top 10 Taxi App Companies

Grab taxi شرکت تاکسیرانی دیگری است با بیش از ۷۵۰۰۰ راننده که به صورت اینترنتی ثبت نام کرده‌اند. این شرکت بیشتر در جنوب شرقی آسیا فعالیت دارد و اپلیکیشن آن بیش از ۳٫۸ میلیون بار دانلود شده است.

۶٫ Didi Dache
Top 10 Taxi App Companies

Didi Dache شرکت دیگری در زمینه حمل و نقل است و تنها در چین فعالیت می‌کند. این شرکت توسط دو شرکت بزرگ علی بابا و Tencent پشتیبانی می‌شود. این شرکت صاحب یکی از بزرگترین برنامه‌های تاکسیرانی در کشور چین است و در حال حاضر بیش از ۳۰۰ شهر این کشور را پوشش می‌دهد.

امکان استفاده از برنامه Didi Dache  توسط برنامه پیام رسان Wechat یکی از ویژگی‌های جالبی است که در اختیار کاربران قرار داده شده است.

۷٫ Gett
Top 10 Taxi App Companies

برنامه تاکسیرانی Gett که پیشتر به عنوان Getting شناخته می‌شد یکی از سریعترین رشد‌ها را در این صنف داشته است. Gett در بیش از  ۶۰ کشور اروپایی فعالیت دارد. در لندن بیش از ۵۰% از تاکسی‌های سیاه رنگ عضو Gett  هستند. شرکت Gett  با درآمد ۵۰۰ میلیون دلاری در بازار خود سودآوری خوبی نیز دارد.

 

۸٫ LeCab
Top 10 Taxi App Companies

شرکت فرانسوی Lecab  در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد. این شرکت بیش از ۷۰,۰۰۰ راننده را به عضویت خود در آورده و در شهر زیبای پاریس فعالیت می‌کند. شرکت Lecab از خودرو‌های پژو ۵۰۷ ساخت فرانسه برای حمل و نقل مسافرین استفاده می‌کند.

 

۹٫ Cabify
Top 10 Taxi App Companies

Cabify به سادگی در سیستم کاربری خود معروف است به طوری که کاربران با ۲ کلیک می‌توانند تاکسی خود را رزرو کنند. همچنین این امکان وجود دارد تا برای شخص دیگری تاکسی رزرو کنید.

 

۱۰٫ Bitaxi
Top 10 Taxi App Companies

Bitaxi یکی از محبوبترین سیستم‌های حمل و نقل در شهر استانبول است. این شرکت دارای ۳۴,۰۰۰ راننده و ۲۰۰,۰۰۰ کاربر است. برنامه Bitaxi امکان نمایش ترافیک در مسیر حرکت را به راننده می‌دهد تا بهترین مسیر را انتخاب کنند.