درنگ: شاید به نظر متقاعدکننده بیاید که هرچیزی را فقط درون سینک ظرفشویی بریزید و بعد آب را روی آن باز کنید اما به ما اعتماد کنید. خیلی چیزها هستند که ارزشش را دارند به جای سینک داخل سطل آشغال ریخته شوند.

پوست تخم مرغ

شاید فکر کنید پوست تخم مرغ خرد شده به راحتی از چاه سینک پایین می‌رود اما به راحتی باعث بسته شدن لوله می‌شود. لبه‌های تیز و سخت آن باعث بسته شدن مسیر می‌شود.

چربی

وقتی روغن و چربی را داخل چاه سینک می‌ریزید، به لوله فاضلاب می‌چسبد و باعث بسته شدن آن می‌شود. هر نوع چربی‌ای برای ریختن داخل سینک خطرناک است. بهتر است روغن خنک شود و بعد در سطل زباله ریخته شود.

آرد

وقتی آرد با آب مخلوط می‌شود حالت لخته پیدا می‌کند. لخته‌ها هم به راحتی باعث بسته شدن مسیر می‌شوند. بهتر است همیشه آرد را داخل سطل زباله بریزید.

قرص و دارو

اگر قرص‌ها و داروهای تاریخ گذشته‌تان را داخل سینک بریزید، این مواد شیمیایی دوباره وارد آب آشامیدنی شما می‌شوند. بهتر است آن‌ها را به داروخانه بدهید که به معدن داروهای تاریخ گذشته دسترسی دارند.

برچسب‌ها

خیلی اوقات مردم وقتی میوه‌هایشان را شستشو می‌دهند برچسب‌های آن را داخل سینک میندازند. اما این برچسب‌ها باعث گرفتگی می‌شوند و بهتر است قبل از شستن میوه از آن‌ها جدا شود و داخل سلط ریخته شود.

قهوه ته نشین شده

وقتی قهوه درست می‎کنید مقداری از آن ته نشین می‌شود و اگر این مواد را داخل لوله فاضلاب بریزید مطمئنا باعث ایجاد گرفتگی می‌شود. قبل از شستن فراموش نکنید آن‌ها را داخل سطل بریزید.

مواد شوینده

اگرچه بیشتر شوینده‌ها مایع هستند، اما چون دارای مواد شیمیایی هستند هرگز نباید داخل فاضلاب ریخته شوند. شوینده‌ها عمدتا از مواد شیمیایی تشکیل شده‌اند و به سرعت با آب حل می‌شوند و وارد آب آشامیدنی ما می‌شوند.

دستمال کاغذی

تنها دستمال‌هایی که می‌توانند داخل فاضلاب ریخته شوند دستمال توالت هستند. چون طوری طراحی شده‌اند که در آب حل شوند. اما به غیر از آن‌ها همه دستمال‌های دیگر باید در سطل زباله باشند، مخصوصا دستمال‌های حوله‌ای.

مواد غذایی‌ای که قد می‌کشند

کمی غذا می‌تواند داخل چاه ریخته شود، اما وقتی بعضی از آن‌ها در آب بمانند قد می‌کشند. مثیل برنج و پاستا و … همچنین پاستاها آرد هم دارند که قبلا درباره‌اش توضیح داده شد.

رنگ

درست مانند مواد شوینده، رنگ هم نباید هرگز در فاضلاب ریخته شود. حتی اگر کاملا مایع باشد. این پتانسیل وجود دارد که چاه را مسدود کند. رنگ هم لخته لخته و گاهی اوقات سخت می‌شود و باعث بسته شدن چاه می‌شود.