آنها با کم کردن سرعتشان به درک لذت های کوچک زندگی می پردازند

به طور طبیعی در دام عادت‌ها گرفتار می‌شویم٬ در بعضی موارد این چیز خوبی است. این جریان موجب صرفه جویی در نیروی ذهنی ارزشمندمان و ایجاد راحتی می شود. با این حال، گاهی اوقات چنان در عادت‌های خود گرفتار می‌شویم که موفق به درک خوشی های کوچک زندگی نمی‌شویم. مردم خوشحال می دانند چقدر دوست داشتن طعم و مزه غذا، لذت بردن از یک گفتگوی جذاب و یا حتی فقط پیاده روی در فضای باز برای یک نفس عمیق در هوای تازه مهم است.

 

10 Habits Of Incredibly Happy People

 

آنها ورزش می‌کنند

اگر بدن شما تنها به میزان ۱۰ دقیقه در حال حرکت باشد ماده‌ای به نام GABA آزاد می کند، که یک انتقال دهنده عصبی است و باعث می شود مغز شما احساس آرامش کند. مردم شاد به طور منظم تمرین می کنند و از برنامه ورزشی خود پیروی می کنند؛ زیرا می دانند که فواید زیادی برای خلق و خوی آنها دارد.

 

 

آنها برای دیگران پول خرج می‌کنند

تحقیقات نشان داده است که صرف پول برای افراد دیگر  شما را بسیار شادتر می‌کند تا آن را برای خودتان خرج کنید. این به ویژه در مورد موارد کوچک بسیار بیشتر نمود پیدا می‌کند، مانند خرید کتاب برای یک دوست٬ که می دانید آن کتاب را دوست دارد.

 

10 Habits Of Incredibly Happy People

 

آن‌ها خود را با افراد مناسب احاطه می‌کنند

شادی از طریق مردم پخش می شود. احاطه کردن خود با افراد شاد باعث ایجاد اعتماد به نفس و تحریک خلاقیت می شود. معاشرت کردن با افراد منفی اثر متفاوتی دارد٬ آنها می‌خواهند مردم به ضیافت نا امیدی‌شان بپیوندند تا از این طریق در مورد خود احساس بهتری پیدا کنند.

 

10 Habits Of Incredibly Happy People

 

آنها مثبت هستند

موارد بد برای همه اتفاق می‌افتد، از جمله برای مردمی که خوشحال هستند. به جای شکایت در مورد اینکه کارها چطور باید انجام می‌شد، افراد خوشحال روی مثبت هر نوع اتفاقی را می بینند. سپس آنها٬ بهترین راه حل موجود برای حل مشکل را پیدا می کنند و با آن برخورد می کنند. هیچ چیز ناخوشایندی را پیش بینی نمی کنند. مشکل نگرش بدبینانه، به غیر از آسیب به خلق و خوی شما، این است که یک پیشگویی منفی انجام می‌دهید که احتمالا اتفاق می‌افتد. اگر شما انتظار اتفاق‌های بد را داشته باشید، احتمال وقوعش بیشتر خواهد شد. خودتان را مجبور کنید که به واقعیت نگاه کنید، سپس خواهید دید که همه چیز به همان بدی که انتظار داشتید نیست.

 

10 Habits Of Incredibly Happy People

 

آنها به میزان کافی می‌خوابند

هنگامی که خواب کافی داشته باشید، مغز به طور معناداری شارژ می شود، پروتئین های سمی که در طول روز به عنوان مواد جانبی از فعالیت های عصبی انباشته می‌شوند، از بین می روند. این تضمین می کند که شما هشیار و روشن از خواب بیدار شوید. وقتی خواب شما کافی نیست، انرژی، توجه و حافظه شما کاهش می یابد. محرومیت از خواب نیز باعث افزایش سطح هورمون استرس می‌شود. مردم خوشحال خواب را در اولویت قرار می دهند، زیرا باعث می شود آنها احساس خوبی داشته باشند.

 

 

آنها ذهنی رشدپذیر دارند

نگرش‌های اصلی مردم به یکی از این دو دسته تقسیم می‌شود: اندیشه ثابت یا اندیشه پویا. با اندیشه ثابت، شما معتقدید که نمی‌توان تغییر کرد. این مسئله زمانی باعث ایجاد مشکل می‌شود که به چالش کشیده می‌شوید، زیرا هرچیزی که ظاهرا می‌توانستید کنترل کنید ناگزیر شما را نا ‌امید کرده است. افرادی با ذهن رشدپذیر فکر می کنند می‌توانند با تلاش و زحمت موفق شوند. این باعث می شود که آنها شادتر باشند، زیرا در برخورد با مشکلات بهتر عمل می‌کنند. آنها همچنین ازافراد با اندیشه ثابت بهتر عمل می کنند، زیرا آنها چالش ها را به‌عنوان فرصت‌هایی برای یادگیری در نظر می‌گیرند.

 

 10 Habits Of Incredibly Happy People

 

آنها برای خوشحال بودن زحمت می‌کشند

هیچ کس هر روز با احساس خوشحالی بیدار نمی شود و مردم فوق العاده خوشحال هم استثنا نیستند. آنها فقط سخت تر از هر کس دیگری برای خوشحال بودن تلاش می‌کنند. آنها می‌دانند که چطور به راحتی می توان در یک عادت روزمره گیر افتاد و ارزیابی احساسات مثبت و منفی از دستانشان خارج شود. مردم خوشحال به طور مرتب روحیه خود را ارزیابی می کنند.

 

10 Habits Of Incredibly Happy People

 

آنها به دیگران کمک می‌کنند

صرف زمان برای کمک به مردم نه تنها آنها را خوشحال می کند، بلکه باعث خوشحالی خود شما هم می شود. کمک به افراد دیگر موجب افزایش اکسی توسین، سروتونین و دوپامین می شود که باعث ایجاد احساسات خوب می شود. در یک مطالعه هاروارد نشان داده شده است، کارکنانی که به دیگران کمک کرده‌اند، ۱۰ برابر تمرکز بیشتری در کار داشته‌اند و ۴۰ درصد بیشتر به ارتقاء رسیده‌اند. همان مطالعه نشان داده است افرادی که به طور مداوم حمایت اجتماعی می کردند، در طول زمان استرس زیاد، کنترل بهتری داشته و خوشحال‌تر بوده‌اند.

 

 

 

آنها مکالمات عمیق دارند

مردم خوشحال می دانند که خوشبختی و محبت دست در دست هم دارند. آنها از شایعات بی اساس، صحبت های کوچک و قضاوت دیگران اجتناب می‌کنند. در عوض، آنها بر تعاملات معنادار تمرکز می کنند. آنها با افراد دیگر در سطح عمیق‌تری همکاری می کنند، زیرا آنها می دانند که انجام این کار احساس خوبی دارد، ارتباط احساسی ایجاد می کند و راهی جالب برای یادگیری می سازد.

 

10 Habits Of Incredibly Happy People