درنگ: لیست وب‌سایت رتبه‌بندی فوربس برای کم‌هزینه‌ترین مکان‌های توریستی مخصوص بکپکرها،‌ نقاط مختلفی از جهان از فیلیپین تا گرجستان را شامل می‌شود که توسط گروهی از برترین متخصصان سفر جهان گرد‌آوری شده‌است:

ویتنام شمالی
  • ویتنام شمالی

این منطقه از قبل به عنوان مکانی کم‌هزینه برای سفر شناخته می‌شد،‌ اما مسافران اغلب به منطقه شمال هانوی در امتداد مرز چین توجهی نمی‌کنند. این منطقه بکر پوشیده از شالیزارها، کوه‌های سربه‌فلک کشیده و جاده‌های پیچ‌در‌پیچ است که به راحتی می‌توان در ازای شبی ۱۰ تا ۱۵ دلار برای اقامتگاه‌های خصوصی یا شبی ۵ دلار برای یک محل خواب به آنجا سفر کرد. هزینه  غذا حداکثر پرسی دو دلار و هزینه سفرهای میان شهری نیز کمتر از چند دلار است.

بیشکک
  • بیشکک، قرقیزستان

قرقیزستان با توجه به کوهستانی بودنش و فرهنگ و تاریخ غنی که دارد یکی از زیباترین مکان‌های توریستی است که معمولا دست‌کم گرفته می‌شود و بیشکیک، پایتخت آن منطقه‌ای بی‌نظیر برای گردش در آسیای مرکزی است که بقایای راه ابریشم نیز در آن قرار دارد. هزینه اقامت در این شهر بیش از شبی ۱۵ دلار نبوده و با دو دلار نیز می‌توان غذای محلی تهیه کرد. حتی اقامتگاه‌‌های سنتی در این شهر با دو وعده غذا برای هر نفر ۲۰ دلار خواهد بود.

لیزبون
  • لیزبون، پرتغال

این شهر تلفیقی عالی از موزه‌ها، ساختمان‌های تاریخی،‌ موسیقی و زندگی شبانه را در خود دارد و میدان‌ها و کافه‌های این شهر نیز هر مسافری را مجذوب خود می‌کند و با وجود همه این ویژگی‌ها هنوز می‌توانید با کمتر از ۳۰ دلار در این شهر اقامت داشته‌باشید.

سئول
  • سئول، کره جنوبی

کلان‌شهری خیره کننده که از زیرساختارهایی پیشرفته،‌ ساختمان‌هایی تاریخی، مناظر طبیعی و غذاهای سنتی عالی با کمترین قیمت ممکن برخوردار است و علاوه بر این از آنجایی که این شهر از مرکزیت برخوردار است، راه‌های زیادی برای سفر کم‌هزینه به آن وجود دارد.

بخارست
  • بخارست، رومانی

معماری این شهر با قدمتی برابر چند قرن در کنار بافت جدید شهر چشم‌اندازی خیره‌کننده ایجاد می‌کند. موزه‌ها، قبرستان‌های تاریخی و مناطق باستانی در کنار غذای ارزان و خوشمزه و اقامت کم‌هزینه می‌تواند بخارست را به نقطه‌ دلخواه بک‌پکرها تبدیل کند.

کیپ‌پوینت
  • کیپ‌پوینت، آفریقای جنوبی

این شهر که سکونتگاه پنگوئن‌های آفریقایی است در جنوبی‌ترین و غربی‌ترین نقطه آفریقا واقع شده‌است. مسافران می‌توانند با اتوبوس‌های گردشگری و با پرداخت ۳۵ دلار در ازای توری یک روزه، از این منطقه دیدنی بازدید کنند.

کرت
  • کرت، یونان

کرت بزرگترین جزیره یونان است و بهترین مکان برای مسافرانی است که به دنبال سفری کم‌هزینه هستند زیرا دارای مجموعه‌ای از کافه ها و رستوران‌های ارزان قیمت است و در عین حال از سواحلی زیبا برخوردار است که اقامت ارزان‌قیمت در این جزیره را ساده‌تر می‌کند.

پالاوان
  • پالاوان، فیلیپین

فیلیپین روز به روز در چشم بک‌پکرهای جهان محبوب‌تر می‌شود اما پالاوان منطقه‌ای است که هنوز از چشم مسافران دور مانده‌ است. این جزیره یکی از متنوع‌ترین چشم‌اندازهای طبیعی را داراست و در عین حال سبک زندگی آبی در آن برای مسافران از جذابیت ویژه‌ای برخوردار است. این منطقه بیشتر برای طبیعت‌گردی مناسب است از این رو هزینه سفر به آن نسبت به دیگر جزیره‌ها بسیار کمتر خواهد بود.

برلیگ‌هدز
  • برلیگ‌هدز،‌کوئینزلند

با توجه به ارزان‌تر شدن قیمت سفرهای هوایی در استرالیا و پایین‌بودن ارزش دلار در این کشور به نظر می‌آید اکنون بهترین زمان برای سفر به این منطقه است. طبیعت زیبا، پارک‌های طبیعی و بافت درون شهر در کنار هزینه پایین غذا و نوشیدنی و اقامت، این منطقه را به مقصدی مناسب برای مسافران جوان تبدیل کرده‌است.

پورتو
  • پورتو، پرتغال

دومین شهر بزرگ پرتغال نیز مانند لیزبون از غذا، اقامتگاه و مکان‌های دیدنی ارزان‌قیمتی برخوردار است و همین موضوع این شهر را به نقطه توریستی محبوبی در اروپا تبدیل کرده‌است. این شهر که قدمت آن به سال ۳۰۰ پیش از میلاد باز می‌گردد از کلیساهای سبک رومی متعددی برخوردار است.