درنگ: اگر از رنگ‌های تیره و سنگین زمستانی خسته شده‌اید، با این شیوه‌های ساده و کم هزینه می‌توانید دکوراسیون خانه خود را زنده‌تر کرده و خانه را برای رسیدن بهار و پس از آن فصل گرم‌تر تابستان آماده کنید.

همه جا را روشن کنید

 

  • همه‌جا را روشن کنید

اتاق‌خوابی که در فصل پاییز و زمستان بسیار دنج و گرم و نرم بود در فصل بهار خفقان‌آور و ناخوشایند به نظر می‌آید. برای از بین بردن این حس و حال دو راه ساده وجود دارد، پنجره‌ها را باز بگذارید تا هوا در اتاق در جریان باشد و رختخواب سنگین را با سبک‌ترها جایگزین کنید، منظور از سنگینی تنها وزن رختخواب نیست، برای زنده شدن اتاق از رنگ‌های سبک‌تر و شادتر استفاده کنید. همچنین گذاشتن یک گلدان گل تازه روی میز کنار تخت کاملا بی‌ضرر است.

سبز شوید
  • سبز شوید

هیچ‌ چیز مانند گیاهان نمی‌تواند فضایی را بهاری کند، چمن‌های تازه سبز شده یا ساقه‌های ترد و نازک گل‌های نرگس زرد. اما اگر هنوز برای بیرون گذاشتن گیاهان هوا سرد است، آنها را در داخل خانه نگهداری کنید، گلدان‌های بزرگ و کوچک گیاهان علاوه بر سبز کردن دکور هوای خانه‌تان را نیز تصفیه می‌کنند.

شومینه را بازنشسته کنید
  • شومینه را بازنشسته کنید

برای خوشامد‌گویی به بهار تنها خالی کردن خاکسترها و ذغال‌ها از درون شومینه کافی نیست. بهتر است به شومینه چهره‌ای تازه‌تر و شفاف‌تر ببخشید، برای مثال می‌توانید مانند این ایده و چیدن شاخه‌های باریک چوب درون شومینه پاک و تمیز، به شومینه خانه خود جلوه‌ای بهاری‌تر دهید تا این بخش از خانه به جای گودالی تاریک، دارای بافتی زنده‌تر باشد.

یاسی فراموش نشود
  • کمی یاسی اضافه کنید

رنگ یاسی رنگ سال ۲۰۱۶ شرکت پانتون اعلام شده‌ است. این رنگ با رنگ‌های زرد، سرمه‌ای، هلویی یا سبز سازگار است. این کوسن‌های نخی یاسی برای جذاب‌تر و زنده‌تر کردن اتاق نشیمن خانه شما عالی هستند. البته می‌توانید آنها را با کوسن‌هایی با زنگ‌های سازگار با یاسی ترکیب کنید تا محیطی شادتر داشته‌باشید.

دکور حمام را تغییر دهید
  • تغییر دکور حمام

با یک تغییر دکور ساده می‌توانید محیط حمام خانه که طی ۶ ماه گذشته شاهد دوش‌های طولانی و گرم یا شستشوی کودکان گل‌آلود یا خیس از باران بوده را به محیطی شادتر تبدیل کنید. ساده‌ترین راه حل تعویض پرده حمام است،‌ استفاده از اجسام دکوری رنگارنگ دیگر نیز می‌تواند از خمودگی فضای حمام بکاهد، حتی می‌توانید با تغییر چراغ و حباب‌های حمام فضا را دچار تغییر کنید.

چکمه‌های رنگارنگ
  • گلدان‌های چکمه‌ای

می‌توانید چکمه‌های لاستیکی کودکانتان را که تا سال دیگر به پایشان کوچک خواهد شد را به گلدان‌هایی بانمک و رنگارنگ تبدیل کنید. حتی می‌توانید چند جفت از این چکمه‌ها را با قیمتی ناچیز خریده و از آنها برای ساخت گلدان‌هایی هیجان انگیز برای تزئین حیاط یا حیاط‌خلوت خانه خود استفاده کنید.

پله‌ها را خط‌خطی کنید
  • پله‌ها را خط‌خطی کنید

پله‌ها بخشی از خانه هستند که شاید میلیون‌ها بار در روز از روی آنها عبور کنید و هر بار هم از آنها متنفر باشید. اما تنها با تغییراتی ساده در ظاهر آنها می‌توانید پله‌ها را به اندازه‌ای هیجان‌انگیز کنید که برای بالارفتن از آنها مشتاق شوید. تنها کافی است طرح‌های مورد علاقه خود را روی آنها بکشید یا مانند تصویر کاغذ‌دیواری‌هایی زیبا روی آنها بچسبانید. بهتر است از طرح‌های ساده استفاده کنید تا فضای خانه را تحت تاثیر قرار ندهند.

نقاشی روی پرده
  • پرده‌ها را طرح‌دار کنید

تغییر دادن چند تکه پرده با سرعتی باورنکردنی فضای خانه را متحول می‌کند. اما شاید این کار کمی پرهزینه باشد. از این رو می‌توان با نقاشی کردن روی پرده‌ها کمی از این هزینه را کم کرد. برای این کار کافی است از مهر‌های آماده و رنگ پارچه استفاده کنید و با صرف چند ساعت زمان، می‌توانید پنجره خانه خود را برای ورود بهار به خانه آماده سازید.

میز را بچینید
  • میز را بچینید

اگر در تمام طول زمستان روی مبل لم داده و غذا خورده‌اید،‌ اکنون زمان گردگیری میز نهارخوری فرا رسیده‌است. از رانر‌های زیبا،‌ شمع و لیوان‌های رنگارنگ آب‌میوه برای تزئین میزتان استفاده کنید و باز هم تکرار می‌کنیم که یک گلدان گل طبیعی روی میز به کسی آسیبی نمی‌زند.

گلدان‌های رنگارنگ
  • گلدانها را رنگ کنید

یکی از بهترین ویژگی‌های بهار این است که می‌توانید دوباره به حیاط خانه بازگردید و گلکاری را از سر بگیرید. فصل گلکاری را با رنگ‌آمیزی گلدان‌های قدیمی آغاز کنید. ترکیب رنگ زرد و سبز یکی از بهترین گزینه‌هایی است که روح بهار را به حیاط خانه باز آورده و زمستان را فراری می‌دهد.