درنگ : همه افراد در زندگی برای داشتن آرامش تلاش می‌کنند. بعضی آرامش را در داشتن پول، برخی در داشتن تفریح، برخی در داشتن سلامتی و برخی هم در داشتن همه این‌ها می‌دانند. اما بسیاری از خانواده‌ها هستند که احساس خوشحالی و خوشبختی می‎کنند و لزوما ثروتمند، تندرست یا دارای زمان کافی برای استراحت و تفریح نیستند. در این مطلب به برخی از موارد که برای داشتن زندگی شاد است اشاره می‎کنیم. این موارد از زبان افرادی که در زندگی احساس خوشبختی می‎کنند نقل شده است.

تصمیم‎گیری در کنار همسر

بهتر است برای تصمیم‎گیری در بخش‌های مهم زندگی حتما با شریک زندگی مشورت کنید. جالب است بدانید نشستن کنار همسرتان برای تصمیم‎گیری بسیار موثرتر از نشستن رو به روی او است.

ارتباط با مادربزرگ

پدربزرگ و مادربزرگ افرادی هستند که همنشینی با آن‌ها بسیار لذت‎بخش است. دانشمندان متوجه شدند حضور مادربزرگ در خانه‌ها می‎تواند باعث کاهش استرس افراد شود.

کاهش نور محیط

نور لایت و ملایم در خانه و هنگام استراحت باعث ریلکس شدن افراد می‏‌شود و حتی صحبت کردن در این فضا هم عالی است. سعی کنید در خانه و محل کار تا جایی که به چشمتان صدمه نخورد نور را کاهش دهید.

ارتباط نسل‌‎ها

تجربه نشان داده بچه‌هایی که بیشتر درباره اجدادشان و تجربه‌های موفق و ناموفق آن‌ها در زندگی می‌دانند، زندگی بهتری نسبت به بقیه دارند.

کاهش سخت‎گیری

تحقیقات نشان داده هرچه افراد در زندگی انعطاف‌پذیرتر باشند، زندگی راحت‎تر و برعکس هرچه سخت‎گیر‌تر باشند زندگی‎شان بیشتر با استرس همراه است. فراموش نکنید دیسیپلین داشتن با انعطاف‌پذیر بودن تفاوت دارد.

صحیح ورزش کردن

همیشه سعی کنید در زندگی ورزش کنید و البته از ورزشی که انجام می‌دهید لذت ببرید. شما می‏‌توانید برای ورزش کردن رشته‎ای را انتخاب کنید که هم از بازی کردن لذت ببرید و هم از ورزش کردن. مثل فوتبال، شنا یا ….

دورهم بودن

بهتر است برنامه مرتبی برای دید و بازدید با دوستان و آشنایان و خانواده داشته باشید. دورهمی‎های ساده می‎تواند روحیه شما را تغییر داده و استرس را از زندگی‏‎تان دور کند.

تغییر دکور خانه

همیشه تغییر دکور و چیدمان وسایل منزل می‏‌تواند باعث تغییر وضعیت خانه شود و این تغییر استرس را از زندگی دور می‎کند. در واقع این تغییر باعث می‏‌شود روحیه شما هم تغییر کند.

نگویید «تو»

به جای کلمه «تو» یا حتی «شما» بهتر است از کلمه «ما» استفاده کنید. وقتی زوجین با این روش با هم صحبت می‎کنند شانسشان برای رسیدن به موفقیت و آرامش در زندگی و البته اتخاذ تصمیم‎های درست‎تر افزایش پیدا می‎کند.

کوتاه کردن بحث

دلیل اصلی بروز مشکل در زندگی افراد این است که بحث‎ها بیشتر از ۳ دقیقه زمان می‎برد. سعی کنید درباره هر موضوعی بیشتر از ۳ دقیقه صحبت نکنید تا به بحث کشیده نشود و اگر بحث می‎کنید هم بهتر است بعد از ۳ دقیقه آن را ادامه ندهید.