سبزیجات زمستانی

سالاد زمستانی

گیاهانی مثل شابانک(شبانک سالاد یا منداب)، کاسنی قرمز پالا روزا، کلم کیل از جمله سبزیجات فصل زمستان هستند. آنها را به عنوان سبزی پایه سالاد استفاده کنید. همچنین جعفری را فراموش نکنید؛ آن را به صورت قطعات درشت خرد کرده و به عنوان مکمل به سالاد خود اضافه کنید.

آووکادو

سالاد زمستانی

آووکادو منبع غنی از کربوهیدرات بوده و بسیار چرب است. با توجه به ارزش غذایی بالا، طعم خوب و بافت غنی آن به غذاهای مختلف اضافه می‌شود. این میوه حاوی طیف گسترده‌ای از مواد مغذی، از جمله ۲۰ ویتامین و مواد معدنی مختلف است. امروزه آووکادو در بین طرفداران رژیم غذایی سالم میوه‌ای فوق‌العاده محبوب است.

آجیل بو داده و میوه‌ها

سالاد زمستانی

استفاده از میوه‌های تازه فصل مثل سیب و گلابی همیشه یک انتخاب هوشمندانه است. و البته کشمش؛ آنها یک پیشنهاد فوق‌العاده و شیرین هستند که مزه‌ای متفاوت به سالاد شما می‌دهد. همچنین می‌توانید از میوه‌های خشک مثل زغال لخته (کرنبری) خشک، آلبالو خشک و دیگر میوه‌های خشک را استفاده کنید.

انواع ترشیجات   

 

سالاد زمستانی

اجازه دهید ترشیجات بخشی از مواد اولیه سالاد شما را تشکیل دهند. استفاده از ترشی لوبیا سبز، هویج، لبو، مارچوبه، فلفل و تربچه ترکیبی عالی به شما می‌دهد. آنها بسیار ترد هستند و سرشار از انواع ویتامین‌های مختلف. ترشی‌ها را در هر زمانی از سال تهیه کنید و از آنها لذت ببرید.

سیب‌زمینی شیرین

سالاد زمستانی

کلم بروکلی و گل کلم سبزیجات دیگری هستند که در فصل زمستان به وفور یافت می‌شوند. آنها را به صورت پخته یا خام در سالاد استفاده کنید. همچنین سیب‌زمینی شیرین که یکی از مواد غذایی محبوب در دنیاست و روش‌های طبخ متفاوتی دارد. می‌توانید آنها را بخارپز کرده و به شکل قطعات درشت در سالاد استفاده کنید. این یک غذای کامل است.

لبو کبابی

سالاد زمستانی

مقداری لبو را کباب کنید، آنها را برش داده و به سالاد خود اضافه کنید. لبوها واقعا در خوش طعم کردن سالاد نابغه هستند! به ویژه اگر مقداری پنیر گودا هم بر روی آن بریزید. اما در هرحال با لبو یا بدون آن، اضافه کردن پنیر، آب لیمو و روغن زیتون یک سس عالی می‌سازد و طعمی عالی به سالاد شما می‌دهد.

 

در یایان به خاطر داشته باشید که آب لیمو، روغن زیتون و مقداری نمک و فلفل تمام چیزی است که برای تهیه سس سالادتان به آن نیاز دارید. همچنین می‌توانید از عناصری مثل خردل دیژون، آب پرتقال یا نارنج، زیره، فلفل قرمز، سرکه و روغن برای تهیه سس استفاده کنید. به این ترتیب یک سالاد زمستانی تازه، باطراوت، سالم و بسیار ساده را تهیه کنید.

منبع: فیدیلیو