درنگ: یورونیوز در ادامه نوشت: بازی اینترنتی نهنگ آبی یک بازی چالش برانگیز ۵۰ مرحله ایست که در مراحل اولیه آن از کاربر خواسته می‌شود چالش‌های آسانی مانند گوش دادن به یک سبک موسیقی خاص یا نقاشی یک نهنگ آبی بر روی بدن خود را انجام دهند اما در مراحل بعدی این چالش‎ها سخت‌تر و پرخطرتر می‌شود و در نهایت از کاربر خواسته می‌شود که به زندگی خود پایان دهد.

تاکنون گزارش‌هایی از خودکشی کاربران این بازی در روسیه و هند منتشر شده است. انتشار ویدئوی اخیر که به نظر می‌رسد خودکشی دو نفر در ایران را نشان می‌دهد، باعث نگرانی کاربران ایرانی از احتمال رواج این بازی در ایران شده است.

برخی از کاربران از وجود چنین پدیده‌ای ابراز تاسف کرده‌اند. عده‌ای نیز خواستار اطلاع رسانی و پیشگیری از رواج این چالش شده‌اند. در مقابل برخی نیز به دنبال کسب اطلاع از این بازی هستند و در مورد آن ابراز کنجکاوی می‌کنند.

تاکنون مقامات انتظامی یا قضایی ایران در مورد ویدئوی منتسب به خودکشی دو ایرانی شرکت کننده در چالش نهنگ آبی اظهارنظری نکرده‌اند.

به گزارش درنگ، به نظر می‌رسد نوشته یورونیوز بر اساس یافته‌هایش در شبکه‌های اجتماعی باشد و آنچه از فراگیری این چالش در ایران و خودکشی دو نفر مطرح کرده تا اعلام مراجع ذیصلاح تایید نمی‌شود.

آنچه اهمیت دارد روشنگری و آموزش نوجوانان است تا از نفوذ چنین چالش‌هایی به میان نوجوانان و جوانان جلوگیری شود.