در حال حاضر دو بالن تحت عنوان “پروژه لون” امکان ارسال متن، ایمیل  و دسترسی به وب را در سراسر این کشور به مشتریان  AT&T با گوشی های هوشمند ۴G فراهم آورده است.

نام این بالن ها HBAL199 و HBAL237 است و با توجه به اطلاعات سایت Flightradar24.com بیش از ۱۸ هزار متر با سطح زمین فاصله دارند. آنها با استفاده از یک الگوریتم خاص حرکت می‌کنند تا در بهترین موقعیت قرار بگیرند. آن ها همچنین مجهز به صفحات خورشیدی هستند و فقط در طول روز می توانند سیگنال ارسال کنند.

باتوجه به اظهارات سخنگوی این پروژه، چندین بالن دیگر از نوادا در راه هستند و طبق اعلام کمیسیون ارتباطات فدرال آنها حداکثر مجاز به ارسال ۳۰ بالن به منطقه آسیب دیده هستند.

مدیر پروژه لون Alastair Westgarth  اعلام داشته است : ” این پروژه هنوز یک تکنولوژی آزمایشی است و ما کاملا مطمئن نیستیم که چگونه عمل خواهد کرد” اگرچه سال گذشته در جریان سیلابی که در کشور پرو رخ داد این آزمایش انجام شده بود.

پس از وقوع طوفان ماریا در ایالات متحده ، نزدیک به ۳٫۴ میلیون نفر در یک ماه گذشته خانه هایشان را از دست داده اند. طبق یکی از وبسایت های دولتی، خانم ریکاردو روسلو اعلام کرد: تعداد تلفات به ۴۹ نفر افزایش یافته است. کمتر از یک پنجم از این جزیره دارای برق است، نیمی از دکل های تلفن همراه هنوز کار نمی کنند، مدارس بسته شده و بیش از ۴،۰۰۰ نفر در پناهگاه هستند

جفری کوبس، سخنگوی AT & T، گفت که این شرکت ۱۴ سایت موقت سلولی را راه اندازی کرده است و روز جمعه بیش از ۶۰ درصد از جمعیت به شبکه تلفن همراه، به واسطه کمک های بشردوستانه و کمک های دولتی و پروژه لون، متصل شده اند.

سایر شرکت های فن آوری مانند سیسکو، فیس بوک و تسلا نیز متعهد شده اند که کمک های خود را به منظور بهبود ارتباطات و بازگرداندن برق انجام دهند.

  کیدرکس ؛ جستجوگر امن گوگل برای کودکان