درنگ : نگاهی به گوشی موبایلتان بیندازید. جای اثرانگشت‌های چرب، گرد و غبار و …. را می‌بینید. شاید حتی یک تار مو هم گوشه آن گیر کرده باشد.

صفحه گوشی موبایل شما خیلی بیشتر از چیزی که فکرش را می‎کنید آلوده است. اجازه دهید بیشتر توضیح دهیم. شما تلفن همراه را با خود به سرویس بهداشتی می‎برید، وقتی بیمار هستید و آب ریزش بینی دارید به آن دست می‌زنید، آن را به همه می‎دهید تا عکس‎هایتان را ببینند و وقتی عرق کردید آن را به صورتتان می‎چسبانید. طبق تحقیقات آلودگی به وجود آمده به دلایل فوق روی گوشی شما به مراتب از آلودگی کف کفش‎هایتان بیشتر است.

گوشی موبایل را باید به طور مداوم تمیز کنید. این ادعای یک متخصص میکروب ‏شناسی است.

البته تمیز کردن گوشی موبایل کار آسانی نیست چون می‌‏ترسید که به آن آسیبی وارد شود. کمپانی‌های سازنده هم توضیح زیادی در این باره نمی‎دهند. اما متخصصان بهداشت معتقدند باید حداقل روزی یک بار با دستمال میکروفایبر تمیز شود.

البته برخی باکتری‌ها برای از بین رفتن تنها به الکل نیاز دارند و مشکل اصلی که کمپانی‎هایی مانند اپل هشدار داده‌اند که نباید برای تمیز کردن گوشی‌ها از شیشه‏ پاک‎کن، پاک کننده سطوح، اسپری‌های تمیز کننده لوازم الکترونیکی، الکل و … استفاده شود.

یک متخصص خدمات پس از فروش تلفن همراه معتقد است برای این که گوشی موبایلتان تمیز شود و آسیبی هم به آن وارد نشود بهتر است مخلوطی از آب با مقدار بسیار کمی الکل تهیه کنید و با آن گوشی را تمیز کنید.